fbpx

Paulina Niewiadomska

Sesja zdjęciowa śląsk

Zawsze powtarzam, że najważniejsza jest komunikacja z fotografem. Na początku musimy ustalić charakter sesji i wzajemne oczekiwania. Następnie stylizacje ( ubrania). Osoba fotografowana musi czuć się dobrze w swoim ciele i w stylizacji, którą założy. Kolejno musisz zadbać także o siebie. Przed sesją koniecznie wyśpij się, nawadniaj i nie bądź na kacu. Zadbaj także o swoją cerę, włosy, paznokcie i depilację. To szczegóły, które są bardzo widoczne na zdjęciach i do tego sprawiają, że czujesz się świeżo i po prostu ładnie. Pięknie na sesji wyglądają lśniące włosy- idealnie do tego nada się jedwab do włosów. A w dzień sesji ubierz się wygodnie- jeżeli korzystasz z mojego makijażu. On trwa około godziny, a na ciele mogą pojawić się mało efektowne odciski.

Jak skompletować stylizacje na sesję?

Wszystko zależy od charakteru sesji. Najbardziej jednak sprawdzą się stylizacje w tzw. kolorach Ziemii. To beże, kremy, brązy, zielenie i szarości. W zależności od liczby ujęć warto zabrać ze sobą 2-3 stylizacje dodatkowe. Czasem zdarza się tak, że inna stylizacja lepiej prezentuje się na ujęciu niż ta zaplanowana. To przede wszystkim Ty musisz czuć się dobrze. Jeżeli wybierasz się na sesję kobiecą, wiadome jest, że nie codziennie pozujesz przed kimś w body czy bieliźnie. To czas i zdjęcia dla Ciebie. To Ty masz być zadowolona z efektu. Warto jest też dobierać stylizacje odpowiednio do pór roku. Głupio tak dodawać latem zdjęcia w traperach, a zimą w bikini. Ostatecznie, to Ty decydujesz, jak będziesz wyglądać- ja mogę Ci doradzić i podzielić się doświadczeniem. Mam też swoją garderobę do Twojej dyspozycji.

Co zabrać ze sobą na sesję zdjęciową?

Zdecydowanie powinnaś zabrać plecak dobrego humoru i pozytywnego nastawienia. Jeżeli będzie Ci coś dolegać, będzie to niestety widać na zdjęciach. Następnie zabierz wodę mineralną, przekąskę, szminkę, puder oraz grzebień/ szczotkę. To przyda Ci się do małych ad hock’owych poprawek na miejscu. Ostateczny efekt sesji w dużej mierze zależy także od Twojego przygotowania. Wszelkiego rodzaju gadżety takie jak okulary, chustki, nakrycia głowy, gumki do włosów czy kwiaty we włosach mile widziane, nie zawsze zostanie to wykorzystane, jednak prawie zawsze dodaje uroku i wykończenia zdjęciom. A na sesję sensualną zabierz swoją ulubioną bieliznę oraz body. Zbyt odważnie? Pozuj w jeansach i t-shircie, granice wyznaczasz Ty! Moimi ulubieńcami ubraniowymi są: biała koszula, oversizowy sweterek i klasyczna marynarka. Z przyjemnością pomagam w doborze stylizacji. Zabierz ze sobą całą walizkę, a skomponujemy coś odpowiedniego. Służę też moją studyjną szafą, która obfituje w bodziaki, sukienki, narzutki i koronki- a to wszystko do Twojej dyspozycji.

Przed Wami sesja z Kasią, która wiedziała już, czego może się spodziewać, ponieważ gościłam już u siebie jej przyjaciółki. Lubię, kiedy do mnie wracacie. Motywuje mnie to do rozwoju.

.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl