fbpx

Paulina Niewiadomska

Sesja z projektorem co to?

Kiedyś efekty na zdjęcia dodawało się w Photoshopie, dziś robi się to za pomocą elektroniki, a dokładnie projektorów. Chodzi o to, żeby jak najwięcej wydobyć podczas sesji, a jak najmniej dodawać sztucznych elementów w trakcie obróbki. Zdjęcie wygląda wtedy naprawdę dobrze i profesjonalnie. A jak robi się to z projektorem? Sesja z projektorem. Nie jest łatwo. Taka sesja wymaga dużej cierpliwości modelki i ogromnej inwencji twórczej fotografa, dlatego nie każdy zdecyduje się na stworzenie takiej sesji. Jednak jeżeli znajdziemy już ten motyw, który zadowala obie strony, jedno zdjęcie jest piękniejsze od drugiego. To jeden z rodzajów nowoczesnych, kreatywnych portretów fotograficznych. Nie dawno, robiłam także takie portrety dla Patrycji Nosiadek i jej okładki na płytę- zobacz tu.

Niebanalny pomysł na sesję w studio śląsk

Sesja z projektorem to zdecydowanie ciekawy i niecodzienny pomysł na sesję w studio. Czasem od pomysłu do ostatecznej realizacji koncepcje się zmieniają, ale efekt zazwyczaj przechodzi nasze oczekiwania. Dlaczego? Dlatego, że wiele zależy od rodzaju wyświetlanego materiału ( co za obraz jest wyświetlany, jaki efekt chcemy uzyskać). Następnie ważną kwestią jest ustawienie modelki pod kątem padania świata. Dobre warunki w studio- biała ściana i przestrzeń. Wreszcie efekt na ekranie aparatu, który pokazuje zdecydowanie inaczej i więcej, niż zobaczymy na żywo. Podczas sesji z Magdą inspirowałyśmy się teledyskiem Rihany. Byłyśmy w niebie, w kosmosie i w zatłoczonym mieście. Efekty pod postem, oceńcie sami. Teraz już wiecie, jak powstają nowoczesne teledyski gwiazd. Wcale nie gorsze, mogą powstać dla Was w Knurowie- zapraszam.

Jak przygotować się do sesji z projektorem w studio?

W zależności od pomysłu na sesję należy dopasować do niej swój look i stylizację. Wybierając sesję stylizowaną, należy dopasować strój do danego motywu. Powinnaś ubrać się tak, aby nie odbijać światła. Przez kolory musi przenikać obraz projektora, dlatego najlepiej sprawdzą się czernie i biele. Dodatkowo możemy poszaleć z jednym elementem dodatkowym, jednak głównie zależy na tym, by nie odwracać zbyt uwagi od obrazu świetlnego. Fryzura powinna być zadbana i dopieszczona, ponieważ będzie grała pierwsze skrzypce. Makijaż delikatny- ponieważ zazwyczaj będzie niewidoczny. Portret z projektorem raczej nie będzie obejmował całego ciała, ale możemy wybierać te części, na których nam zależy. Dlatego, jeżeli chcesz wyeksponować swoje piękne nogi, koniecznie zabierz ze sobą na sesję swoje ulubione, sexi szpilki. Przed sesją ważne jest, byśmy ustaliły rodzaj wyświetlanego materiału, aby był ewentualny czas na przygotowanie wartościowych obrazów.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl