#śląsktakipiękny Grupa na Facebooku i Instagramie

Paulina Niewiadomska

Zalew rybnicki #śląsktakipiękny

To zbiornik wodny o 550 ha powierzchni. Znajduje się w Rybniku i jest również nazywany Jeziorem Rybnickim. To zbiornik technologiczny stworzony na potrzeby, chłodzenia turbin z elektrowni. Co sprawia, że zasilany jest stale przez ciepłą wodę. Dzięki temu ciekawe warunki mikroklimatyczne sprawiają, że spotkamy tam wiele ciekawych gatunków ptaków i ryb. A miejsce to, jest uwielbiane przez wędkarzy i miłośników sportów wodnych. Jest tutaj wiele miejscówek na sesję w plenerze. Marzy Ci się sesja w stylu morskim? Znajdziesz tutaj przystań żaglówek. Chcesz poczuć się jak w Sopocie? Do jeziora wchodzi przepiękne, oświetlone molo z ławeczkami. Wstęp darmowy, a od strony plaży, można spokojnie pokusić się o zdjęcia w wodzie!

Tarnowskie Góry

Miasto znajdujące się na północnym krańcu GOP.  Kojarzy się z kopalnią srebra, ołowiu i cynku- stąd było dość rozwiniętym miastem. Dzięki temu mieszkańcom nie brakowało rozrywek, a i otoczenie od zawsze było zadbane. Aktualnie kopalna tarnogórska została wpisana na listę Unesco i można ją zwiedzać. A na fotografie poleca się zjawiskowy rynek z pięknymi, odrestaurowanymi kamieniczkami, starobrukiem i pięknymi latarniami. Świetne miejsce na sesję w plenerze w dworskim klimacie. Do tego te kolory i światłocienie, które spotkamy tam o poranku i zachodzie słońca. Pięknie!

Łysina ( Ścieżków Groń 775m)

W Beskidzie małym pomiędzy Gugów Groniem, a Kucówkami znajdziemy szczyt Łysina. Sam wierzchołek porasta las, ale duża część gdzbietu po wschodniej stronie jest bezleśna. Znajdują się tam w głównej mierze pola uprawne. Po wschodniej stronie szczytu są szerokie panoramy widokowe, a na sam grzbiet prowadzi asfaltowa droga. Dodatkową atrakcją są tutaj skałki zwane Zamczyskiem, a w nich Jaskinia Lodowa. To miejsce to malownicze ścieżki, pola z widokiem na góry i skały. Można tutaj stworzyć piękną sesję sielankową w plenerze, a także uroczą sesję poślubną w górskim klimacie. Zdecydowanym plusem tego miejsca jest też dojazd, a to ważne dla fotografa, sprzęt przecież waży.

Wiecie już, gdzie można wejść do wody i wspiąć się na szczyt w śląskie. Poznajemy te miejsca dzięki Wam, za to, że udostępniacie je na Instagramie pod hasztagiem #śląsktakipiękny.

Wyróżnienia od Pa3linka w czerwcu powędrowały do:

– Kamili @kamila.kapczynska

– Karoliny @karkowskafoto

– Pauliny @pkorpowskaphotography

– Szymona @nowrotfoto

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl