fbpx

Paulina Niewiadomska

Kobieta w beżwej marynarce podążająca na wprost przed siebie

Jak rozwinąć swój butik? Inwestowanie i UMACNIANIE marki odzieżowej. Zdjęcia katalogowe odzieży.

To pytanie spędza sen z powiek wszystkim, którzy są na „swoim”. Jak inwestować? Ile inwestować? I w co dokładnie warto zainwestować? Niestety nie od dzisiaj wiadomo, że inwestycja w marketing i rozwój marki jest kosztowna, ale w dzisiejszych czasach ten czynnik może okazać się jedyną możliwością wyróżnienia na tle konkurencji. Jeśli nie ma Twojej marki w internecie, to śmiem twierdzić, że nie ma ona szans na dalsze powodzenie. W dzisiejszym poście znajdziecie nie tylko inspirację odpowiadającą na pytanie-jak powinny wyglądać profesjonalne zdjęcia prezentowanej odzieży, ale przekonam Was do rozwoju swojej marki odzieżowej poprzez inwestycję w profesjonalną oprawę fotograficzną, czyli zdjęcia katalogowe odzieży. 

Czy ujęcia KATALogowe odzieży od producenta nadają się do wykorzystania w social media?

O tym, jak sprzedawać odzież same wiecie doskonale. Każda z Was kieruje produkt do innego odbiorcy-nastolatki, matki, kobiety biznesu, dojrzałe panie. Są wśród Was także te, które nie ograniczają się w tej kwestii i chcą zaspokoić swoim asortymentem dosłownie wszystkich. Producenci odzieży dają możliwość korzystania ze swoich zdjęć produktowych, korzystając z nich- powielisz kroki konkurencji. Często te ujęcia nie odzwierciedlają rzeczywistości, a to z kolei może poskutkować brakiem zaufanie do prezentowanych towarów, a idąc dalej, mogę pokusić się o stwierdzenie, że także i do Ciebie.

Czy potrzebuję profesjonalną modelkę do sesji ubrań mojego butiku?

Od lat wśród modowych potentatów toczą się dyskusje, jak powinny wyglądać modelki, na których prezentowane są ich ubrania. Zauważyliście, że w Waszych ulubionych sklepach internetowych zauważycie szczupłe modelki, ale także te plus size? Dziewczyny dokonujące zakupu, chcą poczuć więź z modelką, a poprzez dokonanie zakupu, wyglądać tak jak sama modelka. W wypadku, gdy budujesz markę odzieżową na podstawie marki osobistej…. pokuszę się o stwierdzenie, że dziewczyny kupujące Twoje ubrania, chcą być takie jak Ty! Rozwijasz swoją markę w sieci, budujesz swój wizerunek, ale nie wiesz skąd czerpać materiały do promocji w Social Mediach. Zdjęcia typu selfie są wszędzie, więc tego nie warto powielać. Zainwestuj w siebie, w swój produkt, w swoją kreację i patrz, jak Twoje produkty sprzedają się w sieci-same.

Czy warto inwestować w profesjonalne zdjęcia katalogowe Ubrań?

Rezultat, jakim jest wzrost sprzedaży, jest wynikiem zaangażowania zarówno fotografa, jak i zamawiającego. Stworzenie perfekcyjnego materiału wymaga czasu oraz nakładów pieniężnych. „Przygoda” z profesjonalną oprawą fotograficzną wymaga systematyczności, pomysłu, ale gra okazuje się warta świeczki. Przejrzyj zdjęcia światowych marek i oceń, które podobają Ci się najbardziej. Pomyśl, w którym kierunku chcesz iść. Czy mają to być katalogowe ujęcia na klasycznych tłach, czy może fotografia bardziej lifestyle. Ujęcia na białym tle-to zdjęcia wprost perfekcyjne na stronę internetową do butiku online, perfekcyjnie eksponują produkt. Z kolei, ujęcia na szarym tle to zdjęcia o charakterze bardziej stonowanym, eksponującym opaleniznę modelki, akcentujące produkt, jako bardziej wyrafinowany. Ujęcia lifestyle-w butiku lub na ulicy-produkt w użyciu, w wyobraźni klienta ubranie już jest w użyciu, tak jakby sam z niego korzystał. Gdy wypracujemy styl i charakter zdjęć-koszty sesji zdjęciowych ujmiesz w wycenie produktu, to będzie dodatkowy składnik ceny końcowej ubrania. Ten prosty trick, pozwoli Ci uniknąć poczucia żalu za wydane pieniądze, a same zdjęcia staną się Twoją wizytówką i metodą sprzedaży. Taką samą jak manekin w butiku stacjonarnym, czy opublikowany post w mediach społecznościowych.

Jak stworzyć ekskluzywny butik odzieżowy?

Każdy marzy o rozwoju swojej firmy. Wciąż się edukujemy, pracujemy w pocie czoła, angażujemy się na Instagramie, Facebooku, firmowy TikTok rośnie w siłę, bo posiadasz już całkiem przyzwoite grono swoich Klientek. W pewnym momencie poczujesz, że mimo to stoisz w miejscu-to doskonały moment na inwestycję w profesjonalne materiały do publikacji w Social Media.Kluczem do budowania prestiżowego wizerunku Twojego butiku będzie powtarzalność tworzonych materiałów. W zależności od tego, jak często wprowadzasz nową kolekcję do swojego butiku, pamiętaj o tym, żeby wcześniej przygotować materiał zdjęciowy. Nie musisz martwić się o kalendarz, zdjęcia produktowe i wizerunkowe przygotowuję dla stałych Klientów poza kolejnością zleceń. To nie tylko wzmocni Twoją pozycję w sieci, ale zbuduje zaufanie i profesjonalizm wśród Klientek stacjonarnych.

Jak wyróżnić się na rynku odzieżowym wsród masy butików?

Posiadając swoje zdjęcia produktowe, stajesz się nie tylko unikalna, ale i niesamowicie profesjonalna. Zarówno klientki, które znają Cię z butiku stacjonarnego, jak i z sieci, lubią Cię dlatego, że sama zachęcasz je do zakupu ubrań-bo dobrze wyglądasz w tym produkcie, to wtedy zaczynają się utożsamiać z Tobą.Ogromnym plusem własnych zdjęć produktowych jest możliwość sprzedaży pełnych stylizacji. Co oznacza, że na zdjęciu możesz zaprezentować się od stóp do głów i oznaczyć swoje produkty jako dostępne do sprzedaży, a to zdecydowanie zwiększa Twoje możliwości oferowania produktów. Po sesji posiadasz nie tylko zdjęcia do swojego sklepu internetowego, ale również całkiem spory materiał na reklamę w social mediach. Oprócz tego, że Facebook i Instagram daje możliwość tworzenia dodatkowych sklepów Internetowych, które przekierowują Klienta na Twojego sklepu, możesz też wykorzystywać materiały jako informacje o nowej kolekcji, powrotach, przedsprzedaży czy bestsellerach. Social media prowadzone według własnego, stałego stylu przyciągają więcej odwiedzających niż kanały, które prowadzone są w sposób sztuczny za pomocą zdjęć z sieci. Z pewnością ta inwestycja, jak każda-wymaga czasu, jednak na początek jestem w stanie zagwarantować Ci, że ze względu na profesjonalizm i Twoje zasięgi wzrosną, a wizerunek butiku umocni się na rynku.

Statystyki, czyli co mówią badania o fotografii marki.

Wszystko powyżej to wiedza oparta o moje doświadczenie zawodowe, wykształcenie oraz materiały dostępne w książkach i Internecie. A co mówią liczby, czy w obszarze fotografii znajdziemy rzetelne badania, opisujące skuteczność profesjonalnych ujęć? Oczywiście! Badania przeprowadzone przez MDVAdvertising oraz Meero ukazują obraz tego, jak ludzie postrzegają fotografię marki. Oto i suche fakty:
  • Ludzie pamiętają średnio tylko 10% informacji po trzech dniach od ich usłyszenia. Dodanie zdjęcia może poprawić przywołanie do 65%.
  • Obrazy plasują się jako najbardziej krytyczny typ treści, wyprzedzając tekst i wideo. 68% marketerów twierdzi, że planuje w przyszłości częściej wykorzystywać obrazy. Konsumenci znacznie częściej myślą pozytywnie o reklamach, które kładą nacisk na fotografię, niż reklamach, które kładą nacisk na tekst.
  • Artykuły z odpowiednimi obrazami uzyskują średnio o 94% więcej wyświetleń w porównaniu z artykułami bez obrazów.
  • Obrazy na Facebooku zyskują o 20% większe zaangażowanie niż filmy i 352% większe zaangażowanie niż linki.
  • 50% kupujących online twierdzi, że „duże, wysokiej jakości zdjęcia produktów są ważniejsze niż informacje o produkcie, opisy, a nawet recenzje.
*90% kupujących online twierdzi, że według Etsy i Justuno jakość zdjęć jest najważniejszym czynnikiem w sprzedaży online.
 
Podsumowując, badania wskazują na to, że masz szansę być o krok przed konkurencją, wprowadzając do swojego biznesu- profesjonalne fotografie.

Praktyka-charyzmatyczna Jola i jej fenomenalny butiki LaVie.

Jola postanowiła dać mi kredyt zaufania, stawiając na i na profesjonalną obsługę fotograficzną swojego butiku i kreację swojej marki w sieci. Współpracujemy od roku. To naprawdę niesamowita kobieta, od której możemy uczyć się nie tylko zaradności i przedsiębiorczości, ale także wyczucia smaku w modzie. Jest moim wzorem do naśladowania i inspiracją. Mam wrażenie, że jest zawsze o krok do przodu przed wszystkimi. Dlatego z pełną świadomością starannie prowadzi swoje Social Media, w konsultacji ze specjalistami-wirtualna asystentka, graficy. Mimo natłoku obowiązków jest zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Tworzy w mediach tak samo przyjazną atmosferę, jak i w butiku stacjonarnym. Myślę, że to jeden z jej kluczy do sukcesu! Wspólnie tworzymy sesje zdjęciowe, które promują jej wizerunek oraz wizerunek marki w sklepie online, oraz w social mediach na Facebooku i Instagramie. W zależności od rodzaju kolekcji i okresu w roku tworzymy zdjęcia w studio, butiku stacjonarnym, ale także działamy w sferze lifestyle, odwiedzając kolejne plenery. Zarówno Jolcia, jak i ja lubimy eksperymentować, dlatego w zasadzie nie stworzyłyśmy jednego modelu, wedle którego pracujemy, dzięki temu nasze sesje produktowe nie są nudne, a klientki z niecierpliwością czekają na nowe kolekcje. Cały czas rozmawiamy, inspirujemy się światem mody i kreujemy nowości. A teraz zdjcia-zobaczcie, co udało nam się wspólnie stworzyć.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl