fbpx

Paulina Niewiadomska

dziewczynka siedząca na skrzynce pośród pola lawendowego

Zabiorę Cię do Czech, do krainy morawsko- śląskiej, gdzie zaledwie 2h od Katowic znajdziemy nowe, czasem nieodkryte przez polskich fotografów miejscówki, które zapadną w pamięć nie tylko Twoim klientom. Warto odkrywać nowe, nieznane, piękne. Zapraszam na czeską przygodę, którą mamy dosłownie tuż za rogiem, na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo do wielu z tych miejsc prowadzi autostrada A1- pamiętajcie tylko o winietach. Teraz kupuje się je w wersji elektronicznej.

Zamek Hradec nad Moravicí, CZECHY #śląsktakipiękny

Biały Pałac wraz z potężną pseudogotycką Białą Wieżą i Czerwonym Zamkiem, które otacza park w stylu angielskim. To cały kompleks, który swój aktualny wygląd zawdzięcza przebudowie w stylu empire. Zabytkowy kompleks budowli z renesansowym pałacem Białym, neogotyckim pałacem Czerwonym oraz wnętrzami z meblami z epoki to miejsce niezwykłe. Z pewnością spodoba się nowożeńcom, którzy chcieliby mieć swoją sesję w pałacowym stylu. Zarówno dziedziniec czerwonego zamku, jak i jego wnętrza zapierają dech w piersiach odwiedzających. Niestety wejście na teren obiektu jest biletowane, a na komercyjne zdjęcia trzeba mieć zgodę, warto jednak się wysilić. Z Katowic dojedziemy tam w niecałe 2h.  Z ciekawostek dotyczących tego miejsca. W zamku gościł często Ludwig van Beethoven, a także Niccolò Paganini i Ferenc Liszt! Co więcej, do dziś jednym z najcenniejszych eksponatów zamku jest fortepian, na którym grał sam Beethoven podczas swoich odwiedzin w Hradcu. Ja na pewno wybiorę się tam przy najbliższej okazji. A i fani Disneya mówią, że zamek bardzo przypomina ten bajkowy. Dodatkowo w okolicy miasto Opawa- zwane stolicą śląska- czeskiego. Tam też znajdziesz kilka uroczych miejsc na sesję, m.in. budynek dawnego domu handlowego Breda. To narożny, pięciopiętrowy budynek z dwupiętrową sutereną i urozmaiconą fasadą.

Adres: Státní zámek Hradec nad Moravicí
Městečko 2
747 41 Hradec nad Moravicí

Zamek i pole golfowe w Šilheřovicach #śląsktakipiękny

Nigdy nie zastanawiałam się nad historią Czech, ale po tym jak przygotowałam ten artykuł mam wrażenie, że nie doceniamy ich. Muszę odrobić lekcję z historii tego kraju. Ilość pałaców i zamków mówi o tym, że byli bogaci. Same zamki i pałace. Kolejne piękne miejsce dla wymagających klientów. Znajduje się tam zamek- pałac wybudowany w stylu romantycznym, należący kiedyś do rodziny Rotschildów, jednej z najpotężniejszych rodzin bankierów na świecie. I więcej mówić chyba nie muszę. To miejsce ma jeszcze jedno naj. Znajduje się tam największe i najpopularniejsze pole golfowe w Czechach. W otaczającym parku angielskim znajdziemy także uroczy zamek łowiecki. Miejsce pełne szyku, klasy i elegancji. Idealne na sesję w takim stylu. Może ktoś jest fanem golfa i marzy mu się sesja na jednym z naj pól golfowych? Warto rozważyć wtedy to miejsce. Dodatkowo jest to jedna z częściej wybieranych miejscówek na śluby. Jesienią pięknie razy dwa , kiedy parkowe aleje nabierają barw. Godzina od Katowic.  

Adres: K Zámku 1
747 15 Šilheřovice

Štramberk, czeskie miasteczko

To miasteczko również znajduje się w krainie morawsko- śląskiej. Zachowało po dziś dzień historyczny układ urbanistyczny. Co może przyciągnąć fotografa w to miejsce? Oprócz uroczych widoków na pasmo Beskidów, z pewnością wołoska, drewniana zabudowa. Dlatego, jeżeli masz ochotę na sesję w stylowej wiosce, to miejsce będzie idealne. Wstęp do miasteczka bezpłatny, ale warto podróżować po nim pieszo, u podnóża znajduje się parking. Pamiętaj, że w wielu domkach normalnie mieszkają ludzie, dlatego podczas sesji warto zapytać ich o zgodę. Wizytówką tego miejsca jest Truba- to pozostałość po średniowiecznym zamku obronnym, który wznosił się w tym miejscu. Miejsce można zwiedzać. Na wieżę widokową prowadzi ponad 120 uroczych schodków. Na jeden dodatkowy kadr- jak znalazł! Co ciekawe na temat wieży krąży legenda. Ponoć skrzaty mieszkające w jaskini zabroniły budowy wieży w miejscu w którym stać powinna. Wydaje mi się, że warto uważniej przyjrzeć się temu miejscu, ponieważ może skrywać jeszcze więcej ciekawych tajemnic.

Adres: Kopec 77, 742 66 Štramberk, Czechy

Wracamy na Śląsk! Nasz #śląsktakipiękny.

Wyróżnienia od Pa3linka w sierpniu powędrowały do:

– Kasi @ketty_sho_fotografia

– Zuzii @photomisiaanna

Klaudii @klaudiadurbas_fotografia

– Paulii @paula.migmees

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl