#śląsktakipiękny Paulina Niewiadomska Photography

Paulina Niewiadomska

Rodzinny Park Rozrywki- Trzy Wzgórza Wodzisław Śląski #śląsktakipiękny

To miejsce rekreacyjno- sportowe stworzone zostało w jarze między kilkoma osiedlami w Wodzisławiu Śląskim. Park jest stosunkowo nowy, ponieważ został oddany do użytku w 2015 roku. To jedno z największych miejsc na śląsku, gdzie atrakcje znajdzie dla siebie cała rodzina. To powierzchnia, która ma aż 24 hektary dla rozrywki i odpoczynku dla całej rodziny. W parku znajdziemy m.in. park linowy, labirynt, linarium, miejsce do grillowania czy też kompleks boisk sportowych i rowerowy tor racingowy BMX, a nawet amfiteatr. To miejsce obfituje w nowoczesną, ciekawą architekturę krajobrazu i budynków, stąd jest też ciekawym miejscem na sesję w plenerze. Wstęp do parku i większości atrakcji jest darmowy #śląsktakipiękny. Ogromny, nowoczesny plac zabaw z ciekawymi konstrukcjami z lin, a także niecodzienna, zbudowana z kontenerów konstrukcja biura obiektu dobrze prezentuje się na zdjęciach.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

To zdecydowanie miejsce, które jest wizytówką Katowic. Nowoczesny kompleks budynków, który powstał na skrzyżowaniu ulic Roździeńskiego i Olimpijskiej na terenach starej kopalnii. Największe wydarzenia muzyczne w Polsce odbywają się właśnie tutaj. NOSPR została przyjęta do międzynarodowej agencji ECHO, która skupia 21 najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Europie. Oprócz tego, że plac budynku bardzo efektownie wygląda, wnętrze orkiestry to już prawdziwy majstersztyk. Budynek można zwiedzać. Można też wybrać się na wirtualny spacer. Marmur, beton, drewno charakteryzuje tereny wokół NOSPR. Chodź miejsce to, ma dopiero kilka lat, stało się wizytówką Katowic, miejscem spędzania wolnego czasu mieszkańców, a nawet punktem na mapie śląska, który trzeba odwiedzić. Miejsce jest bardzo fotogeniczne #śląsktakipiękny. Na terenie znajdziemy też restaurację, amfiteatr i piękny plac do spacerowania pośród zieleni w ścisłym centrum miasta.

Dworzec kolejowy w Gliwicach #śląsktakipiękny

To drugi co do wielkości dworzec kolejowy na Śląsku. Jego historia sięga 1845 roku. W latach 2015- 2016 został gruntownie przebudowany, dzięki czemu stał się wizytówką miasta. Na terenie dworca znajdują się cztery przepięknie prezentujące się na zdjęciach perony. Nowoczesna konstrukcja peronów sprawia, że czujemy się tam jak w nowoczesnej, stalowej hali. Budynek dworca łączy ze sobą dwa hole, które ozdobione są przepiękną mozaiką, a do peronów doprowadzą nas przejścia podziemne. Ze względu na nowoczesną architekturę dworca i mniejszą ilość pociągów niż np. w Katowicach miejsce wybierane jest na sesje industrialne, ponieważ jest tam nie co spokojniej. Na terenie dworca w Gliwicach znajdziemy też bocznice wielu okolicznych firm. Sprawia to, że możemy też wykonać tam sesję przemysłową wśród pociągów pełnych różnorodnych ładunków, cystern i kontenerów. Fani kolei z pewnością znajdą tam miłe dla oka obrazy.

 

Te miejsca poznajemy wszyscy dzięki Wam, to Wy tworzycie hasztag #śląsktakipiękny i prezentujecie tam swoje dzieła.

Wyróżnienia od Pa3linka w marcu powędrowały do:

– Natalia @zymelka_fotografia

– Krystian @titanowski.photos

– Agata @lyzewa

– Paulina @koceptless

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl