fbpx

Paulina Niewiadomska

jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Sesja noworodkowa to pierwsze profesjonalne kadry w życiu maluszka. Może się zdarzyć, że to też pierwsze poważne wyjście poza dom po powrocie ze szpitala. Dlatego warto o sesji noworodkowej pomyśleć już na etapie ciąży. Koniecznie wybierz fotografa i chociaż wstępnie zarezerwuj termin sesji. Przygotowanie do sesji to przede wszystkim przygotowanie mentalne rodziców. To dla Was nowa rola, nowe wyzwanie. Jak się z tym wyjściem oswoicie, koniecznie zabierzcie ze sobą pieluszki, smoczek i przybory do zadań specjalnych na różne wypadki maluszkowe. Pamiętajcie, że moje ujęcia są naturalne i pełne rodzicielskiej bliskości. Nie wsadzam dzieciątek do garnków ani innych duszących otulaczy. Wspólnie decydujemy o koncepcji. Dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie do sesji sprawi, że zapamiętacie tę sesję na zawsze.

Kiedy wykonać ujęcia noworodkowe? sesja noworodkowa śląsk

Idealnym terminem na ujęcia noworodkowe jest czas do 2 tygodnia życia noworodka. Najlepiej między 5, a 14 dniem od urodzenia. Dziecko wtedy nie tylko praktycznie cały czas śpi, ale jego ciało jest plastyczne- możemy wtedy zrobić zdjęcia w ciekawych pozycjach. Taki maluszek nie rozróżnia jeszcze dnia, od nocy co sprawi, że wystarczy, tylko żeby był najedzony i powinien słodko spać. Wtedy mamy ujęcia bardzo szybko. Nie martw się, kiedy maluszek nie będzie chciał współpracować i sesję zaczniemy od karmienia. To czas dla Was, czujcie się swobodnie. Tylko najedzony maluszek będzie chciał zrobić sobie drzemkę, a ja dzięki temu uchwycę tę najsłodsze kadry.

Czy zabierać starsze dziecko na sesję noworodkową?

Moje sesje nie mają limitu osób, możesz zabrać, kogo tylko chcesz. Starszą siostrę, brata, a nawet psa. Mało tego, możemy wykonać kilka ujęć noworodka, a resztę sesji zamienić w rodzinne portrety. To będzie dla Was wyjątkowa pamiątka na całe życie. Takie sesje tworzą niesamowity klimat i zbliżają do siebie członków rodziny. To fotografie, na których widać emocje, jeszcze te, które towarzyszyły Wam kilka dni temu, kiedy dziecko przychodziło na świat. To dla wszystkich nowa sytuacja, dlatego warto zadbać też o komfort swoich starszych pociech i spędzić ten czas wspólnie- bez wyróżniania. Na koniec miło jest mieć wszystkich najbliższych na jednym zdjęciu i móc obdarować nim babcie i ciocie. Zobaczcie jaką piękną rodzinną pamiątkę stworzyłam przy okazji sesji noworodkowej. Efekty pod postem.

W co ubrać się na sesję rodzinną?

W zależności od wyboru koncepcji sesji warto zadbać o odpowiedni strój, fryzurę i make-up. Jeżeli lubisz ujęcia na czarnym tle, zabierz ze sobą ubrania w kolorze czarnym. Ubranie białe lub kremowe nada się na sesje na jasnym tle. Pomyśl, też o dodatkowym stroju np. sukience czy koszuli w kwiaty, która zawsze będzie prezentowała się dobrze, a skorzystamy z niej na wypadek niespodziewanych sytuacji z niemowlakiem. Nie będziesz czuła się komfortowo podczas sesji z poplamioną bluzeczką, mimo że Photoshop działa cuda! To samo dotyczy męża i rodzeństwa. Warto też zadbać o swoje włosy, makijaż i paznokcie to zawsze dodaje pewności siebie i jest widoczne na zdjęciach. Współpracuję z kosmetyczką, także makijaż możemy wykonać też na miejscu w studio przed sesją.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl