fbpx

Paulina Niewiadomska

Miejski ogród botaniczny Zabrze #śląsktakipiękny

Obiekt otwarty dla publiczności w 1938 zajmuje powierzchnię 6,36 ha. Mieści się przy ul. Józefa Piłsudskiego 60 w Zabrzu, w pobliżu obiektów sportowych KS Górnik. Podzielony jest na część botaniczną oraz parkową. Efektowna jest tam szklarnia, która składa się z czterech części. Są to dwie bliźniacze szklarnie, jedna ciepła- druga zimna. Uprawia się tam rośliny tropikalne i śródziemnomorskie.
Ogród otwarty jest od 1 maja do 31 października. Wstęp dla gości obiektu to groszowe sprawy, bilet normalny 2 zł. Bilet ulgowy 1zł. Jednak ogród zastrzega sobie wejście do celów komercyjnych- głównie chodzi o fotografowanie i tutaj jest jednorazowy koszt 70zł ( cena ta podlega jednak negocjacji).

Ochodzita

To bezleśna góra w Beskidzie Śląskim ( 895mnpm), na terenie miejscowości Koniaków. Co sprawia, że to miejsce jest często wybierane na sesje? Jego prostota i naturalność. Na zboczach często pasą się baranki, które mogą być dodatkową atrakcją foto. Czubek góry oddalony jest o około 10minut, od drogi publicznej co sprawia, że podejście ze sprzętem nie jest wymagające. Do tego można tam złapać przepiękne wchody i zachody słońca. Na miejscu znajdziemy kilka elementów, które dobrze będą się komponować na zdjęciach. M.in. samotna choinka, góralska brama, kapliczka. A na koniec sesji można udać się na świetną kawę do Karczmy Ochodzita, skąd najlepiej zacząć swoją podróż na ten szczyt.

Graniczne Meandry Odry #śląsktakipiękny

To około siedmiokilometrowy obszar chronionego krajobrazu wzdłuż rzeki Odry. Zaczyna się w Polsce, kończy w czeskim Bohuminie. Jest więc naturalną granicą państwa. Co znajdziemy tam oprócz przyrody i spokoju? Kilkunastokilometrowe ścieżki rowerowe w klimacie lasu, rzeki, a nawet piaskowni. Spływy kajakowe- sesja na kajakach- czemu nie? Jest też wieża widokowa ( bezpłatna, 27m) i ogromne połacie pól, które porośnięte są w to, co akurat zgodnie z porą roku zasiali rolnicy. Miejsce na sielską sesję idealne. Jak tam dojechać? Wycieczkę najlepiej zacząć od wieży widokowej, która znajduje się w miejscowości Chałupki nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Współrzędne parkingu przy wieży widokowej: 49.9387, 18.3302. Miejsce jest bardzo dobrze oznakowane.

Ciesze się, że tak bardzo oznaczacie #śląsktakipiękny na Instagramie. Wyróżnienia są teraz co raz trudniejsze, bo pięknych zdjęć i miejscówek jest co tydzień więcej!

Wyróżnienia od Pa3linka w sierpniu powędrowały do:

– Oli @pilarskaphoto

– Zuzi @rytyszka

– Natalii i Damiana @reddress.studio

– Dominiki i Sylwka @magiakadru.ds

– Magdy @borrowkaa

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl