fbpx

Paulina Niewiadomska

młoda para na tle młyńskiego koła

HAŁDA NA KOSTUCHNIE

 Ta pokopalniana hałda nosi nazwę od tego, że zlokalizowana jest w  katowickiej dzielnicy Kostuchna. Ma 339 m n.p.m. i usypywana była od 1900 roku. To historyczny teren należących do Kopalni Węgla Kamiennego „Boże Dary”, obecnie Kopalnia Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic”. W 2016 na na hałdzie wybuchł pożar. Dzięki temu spółka obsadziła tą hałdę krzewami, a na jej wierzchołku zlokalizowała punkt widokowy. Ciekawostką jest, że kręcono tam zdjęcia do filmu  „Młyn i krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego. Wejście możliwe od ul. Chęcińskiego. Samochód najlepiej zostawić przy garażach. Wejście na ścieżkę za garażem nr 97. #śląsktakipiękny

Ruiny zamku w tworkowie

To ruiny, które zostały po zamku z XVI w. Nie miał szczęścia często nawiedzały go pożary, był niszczony podczas wojnen, ale na szczęście włodarzom zawsze zależało na jego odbudowie. Ten obiekt to perełka architektoniczna śląska. Obiekt trójskrzydłowy, osadzony na rzucie podkowy. Jest też trzypiętrowa wieża widokowa, a dookoła piękny park. Oprócz tego zastosowano tam także piękną iluminację świetlną. Ruiny można zwiedzać codziennie od 10 do 18:45. To miejsce często wybierają okoliczne pary na sesję poślubną. Adres ul. Parkowa, Tworków.

Ten urokliwy pawilon w stylu neogotyckim zlokalizowany jest w Parku Zamkowym w Pszczynie. Możemy domyślać się, że popijała tam herbatę sama księżna Daisy. Takie obiekty powstawały modnie w Europie po XVII w. jako nawiązanie do kultury azjatyckiej. Miejsce otwarte jest tylko w pogodne dni, można napić się tam pysznej herbaty, odpocząć, ale też stworzyć przepiękne zdjęcia w plenerze rodem z tamtej epoki.

Wyróżnienia od Pa3linka w grudniu powędrowały do:

– Klaudii @miszmaszfoto

– Doroty @dorotabieniek.fotografia

– Magdy @magda.bachir.fotografia

Dajcie znać, czy skorzystaliście już z moich darmowych presetów dla Was. Jak podobają się efekty?

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl