fbpx

Paulina Niewiadomska

kobieta tańcząca na rurze pośród kwitnącej wiśni

Sztolnia królowej luizy #śląsktakipiękny

To 5 km nieczynnych chodników górniczych. Sztolnia wchodzi w skład Muzeum. To piękne zabudowania powierzchniowe takie jak m.in.: budynek maszyny wyciągowej z działającą maszyną parową, zabytkowa łaźnia łańcuszkowa, budynek zmiękczalni wody, akumulatorowni, stacji sprężarek i rozdzielni 6kv, szyb Carnall #śląsktakipiękny z wieżą szybową, na której szczycie znajduje się platforma widokowa. I te zabudowania robią petardę podczas sesji w plenerze. Podziemna przygoda jest biletowana, natomiast na powierzchni obiekt można fotografować bez opłat.

Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich #śląsktakipiękny

Strefa przyrodniczo-rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzą: lasek Bażantarnia, staw, pole golfowe, strzelnica oraz odremontowany Pałac Donnermarcków. To miejsce gdzie miło spędzają czas mieszkańcy Siemianowic i okolic. Dinozaury, plac zabaw i ogólna strefa rekreacji idealnie nadają się na rodzinne sesje w plenerze. Przyroda pięknie komponuje się tutaj ze spacerową infrastrukturą. Wstęp bezpłatny, adres: Al. Spacerowa, ul. Zgody, ul. Bażantarnia, Siemianowice Śląskie

GPS: 50°19’1N, 19°1’46E

ZAMEK HUKVALDY, CZECHY

Myślę, że śląsk nie pogniewa się za obiekt na terenie Czech. W końcu to wieś w województwie morawsko- śląskim. Przepiękne, zjawiskowe, odrestaurowane ruiny zamku z XIII w. Miejsce to nie tylko robi wrażenie widokowo, ale także architektonicznie. Znajdziemy tam piękne bramy, dziedziniec ze studnią. A także ogromny, piękny park, który otacza to miejsce. W parku na wolności żyją sarny i daniele. Trzeba uważać na kupy. Moim zdaniem sroga konkurencja dla naszych ruin z jury krakowsko- częstochowskiej. Możliwość fotografowania w cenie 500 czk.

Wyróżnienia od Pa3linka w czerwcu powędrowały do:

– Marta @the.tomato.leaf

– Klaudia @klaudiadurbas_fotografia

– Julia @okiemobiektywu_julii

– Witold @witekb

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl