fbpx

Paulina Niewiadomska

Jakie są korzyści z wykonania fotograficznej sesji gimnastycznej?

Fotograficzna sesja gimnastyczna oferuje wiele korzyści zarówno dla gimnastyków, jak i dla klubu w którym odbywają się zajęcia. Po pierwsze na takiej sesji można uwiecznić piękno, elegancję i ruch modeli, a przede wszystkim ich umiejętności. To także doskonały sposób na przedstawienie talentów. Zwłaszcza wtedy, kiedy idzie o promocję klubu w którym gimnastycy trenują. Zdjęcia mogą zostać wykorzystane jako narzędzie promocji i reklamy klubu, trenerów, a także samych gimnastyków. Dzięki profesjonalnym i estetycznym zdjęciom można przyciągnąć nowych członków klubu, czy też zdobyć sponsorów. Kolejną korzyścią jest motywacja i samoocena. Widząc swoje umiejętności na zdjęciach gimnastycy mogą zdobyć motywację do dalszego rozwoju, zdjęcia także pozwalają na docenienie swoich postępów. Te unikalne, artystyczne fotografie mogą także stanowić niebanalną pamiątkę na całe życie

Jakie są najważniejsze aspekty techniczne, które należy wziąć pod uwagę przy fotografowaniu gimnastyki?

Fotografowanie gimnastyki to wymagające zadanie, które wymaga uwzględnienia kilku ważnych aspektów technicznych. Dlatego warto zadbać o to, by wybierać do takich zdjęć doświadczonego fotografa. Główną rolę gra tutaj obiektyw i światło. Koniecznie sprawdź jakim sprzętem dysponuje fotograf z którym tworzysz tego typu sesję, nie bój się pytać o koncepcję sesji. Ważne jest by oddać pełen zakres ruchu i elegancji gimnastyka, a to wymaga odpowiedniego ustawienia modela i pomysłu na daną sesję. Tutaj liczy się każda sekunda, gimnastyka to dyscyplina, w której chwile i ruchy są ulotne. Dlatego ważne jest by fotograf reagował na kluczowe momenty, a dodatkowo dbał o bezpieczeństwo swoje i gimnastyka podczas sesji.

Jakie są najważniejsze elementy, które należy uwzględnić podczas planowania fotograficznej sesji gimnastycznej?

Planowanie fotograficznej sesji gimnastycznej wymaga uwzględnienia kilku istotnych elementów, które pomogą w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Najważniejsza jest lokalizacja. Wspólnie z gimnastykiem ustalam, czy ma to być sala gimnastyczna klubu w którym trenuje, czy może inne miejsce. Z Emilią wybrałyśmy moje studio fotograficzne. Emilia jest filigranową dziewczyną zatem z przestrzenią nie było problemu, a dzięki temu mogłyśmy pozwolić sobie na profesjonalizm jeżeli chodzi o tło i oświetlenie. Następnym ważnym aspektem jest harmonogram takiej sesji. Ilość figur, ujęć, strojów, a także odpoczynek dla gimnastyka to punkty o których trzeba koniecznie pamiętać. Warto także zaznajomić się z tym, co gimnastyczka chce robić, po pierwsze żeby móc zadbać o jej bezpieczeństwo, a także móc stworzyć piękne ujęcia w oparciu o wiedzę na temat tego, co w danym czasie gimnastyczka chciałaby pokazać.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl