fbpx

Paulina Niewiadomska

Jak stworzyć zjawiskową sesję kobiecą w stylu retro?

Kluczem do sukcesu jest przygotowanie oraz zorganizowanie na sesję rekwizytów i strojów w stylu retro. Zdecydowanym faworytem w takiej sesji są detale, a dodatkowej magii doda kreacja autentycznego retro klimatu np. w specjalnie przygotowanej do tego scence w studio. Podczas samej sesji warto zwrócić uwagę na to, by nie przytłoczyć jej nadmiarem rekwizytów. Naturalność i elegancja to jeden z trendów stylu retro. Warto zaufać fotografowi, ponieważ elementem sesji stylizowanej w stylu retro są także specjalne techniki fotograficzne. Światła i cienie mogą wpłynąć na głębię, atmosferę i dramatyzm. Z kolei kolor ożywi retro estetykę, tworząc harmonię pomiędzy teraźniejszością, a przeszłością. Warto także zadbać o profesjonalną stylizację modelki. Ważne, żeby makijażystka dopasowała swój warsztat do trendów panujących w stylizacjach z tego okresu.

Jakie są kluczowe elementy sesji retro?

Wspólnym elementem wszystkich sesji stylizowanych jest chęć opowiedzenia jakiejś historii poprzez zdjęcia. Sesja w stylu retro przez wzgląd na to, że jest powrotem do przeszłości wskazuje na moc i ożywienie nostalgicznych historii. Mówi się, że w modzie było już wszystko. Dlatego umiejętne przedstawienie tego co już było w sposób dopasowany do potrzeb rynku sprawi, że produkt czy usługa będą sprzedawać się ” na nowo”, ponieważ ludzie będą chcieli to mieć. Tak też jest z sesją w stylu retro. Emocjonalny wymiar sesji retro ma nie tylko pokazać piękno kobiety z tamtego okresu, ale przede wszystkim wzbudzić u odbiorcy silne emocje. Takie sesje to przekaz emocji i historii, po to by dotrzeć do jak największej ilości odbiorców i odnieść sukces. Dlatego zdecydowałam się na stworzenie sesji TFP w stylu retro. Mam nadzieję, że taka sesja zainspiruje, moje przyszłe modelki do tego, by stworzyć sesję kobiecą w takim klimacie.

Dlaczego sesje w stylu retro zyskują na popularności?

Sentymentalne uczucia, estetyka i kultura minionych epok. Powrót do korzeni. Czy w końcu odkrywanie uroku i piękna dawnych czasów. Sesje w stylu retro zyskują na popularności tak, jak np. targi staroci. Ludzie lubią historię. Mamy już dość nowoczesnych technologii, chcemy się chwilę zatrzymać. A takie sesje dają ku temu możliwość. Chociażby przez to, że musimy się do nich odpowiednio przygotować, czyli zapoznać się z trendami. Dzisiaj modne jest być innym. Modne jest także podkreślanie własnej tożsamości i wyjątkowości. To cechy, które pozwalają się wyróżnić w tłumie i sprawić, że mimo odmienności jest się autentycznym. Sesja retro pozwala na wyrażenie swoich uczuć, poglądów i stylu życia. Co przyczynia się bezpośrednio do popularności tego typu sesji na arenie fotografii artystycznych. W skrócie „coś” co pojawia się i jest pięknie przedstawione sprawia, że inni także chcą to mieć. Po więcej inspiracji zapraszam na mój profil.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl