fbpx

Paulina Niewiadomska

Ciekawe miejscówki do fotografowania śląskie

Jura Krakowsko- Częstochowska

Sesja plenerowa na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej to must have każdego pasjonata przyrody. To miejsce ma nie tylko niezwykłą historię, ale i tajemniczy klimat, idealnie nadający się do sesji w plenerze. Charakterystyczne dla tego regionu jest występowanie wapiennych zrębowych wzgórz. W zasadzie każde tutaj wapienne wzgórze ma w sobie coś, co dobrze wygląda na zdjęciu. Może chodzi o historię tego regionu? Proces niezwykle bogatej szaty roślinnej Jury trwał tam od epoki lodowcowej. Jura Krakowsko- Częstochowska to przepiękne bory lasowe. W których można wykonać przepiękne ujęcia rodem z planu firmowego Zmierzchu. Osadzone w skałach ruiny zamków i strażnice. Królewskie warownie zakładane przez Kazimierza Wielkiego w XIVw. oraz obronne rezydencje szlacheckie. Oj szlak orlich gniazd do opisania w kolejnych postach, czekam na ujęcia z Jury na #śląsktakipiękny.

Śląski ogród botaniczny w Radzionkowie

Ogród botaniczny z niezwykłą historią. Znajduje się na zboczy Księżej Góry (357m npm), która uformowała się z wapienia muszelkowego, który powstał 250 milionów lat temu. W XIXw. na terenie ogrodu działała kopalnia rud cynku i ołowiu. Ogród tworzono przez kilka lat i uruchomiono w 2015 roku. To 16 ha różnorodnych miejsc, które są siedliskami wielu gatunków roślin. Oprócz różnorodnej przyrody znajdziemy tam też ruiny kamieniołomu. W ogrodzie botanicznym spotkać można wiele kolekcji roślinnych m.in. przedstawione na wyróżnionym ujęciu róże. Kwieciste aleje drzew owocowych wiosną, a jesienią aleje złocistych dębów i kasztanowców. A przez cały rok, spotkamy też różnorodne kwiaty. Miejsce czynne jest od świtu do zmierzchu, a wstęp bezpłatny.

Skałki Niegowonickie #śląsktakipiękny

Wyróżnienie w tym miesiącu, poleciało do fotografa, który swoje zdjęcia zrobił w rejonie Skałek Niegowonickich. Skałki znajdują się na Wyżynie Częstochowskiej. Czyli znowu jesteśmy na Jurze. Na wzniesieniu Kromołowiec( 417m npm). To grupka niewysokich skał wapiennych, które częściowo zarastają krzewami. To dodaje im niezwykłego uroku. Skałki są dobrym punktem widokowym, dlatego można tam robić przepiękne ujęcia z widokiem na przyrodniczy horyzont.

Ogrody Kapias

W Goczałkowicach Zdrój, nieopodal Zbiornika Goczałkowickiego znajdziemy ciekawe miejsce, jakim są Ogrody Kapias. To prywatne ogrody do zwiedzania, które powstały już w 1979 roku. Wtedy właściciel ogrodów Bronisław Kapias, chcąc podzielić się swoją pasją z innymi, zaczął sadzić rośliny i wprowadzać architekturę ogrodową, która w 2008 roku rozwinęła się na ponad 4 hektary. W tym momencie w ogrodach można spędzić cały dzień, niezależnie od pory roku. Przygotowane zostały różnorodne zakątki i tematyczne dekoracje np. w czasie jesiennym spotkamy tematyczne aleje dyniowe, a w restauracji, która została wybudowana tuż przy ogrodach dyniowe potrawy. To miejsce, gdzie fotografia może spotkać się z naturą. Do dyspozycji sesji w plenerze mamy tematyczne ogrody wiosna, lato, jesień, zima. Choinkowy labirynt, włoskie patio czy staw z altaną. Te miejsca, bardzo dobrze komponują się na zdjęciach. Wstęp bezpłatny.

Wrzucajcie zdjęcia i inspirujmy się wspólnie #śląsktakipiękny to grupa na Facebooku i hasztag na Instagramie.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl