fbpx

Paulina Niewiadomska

Kobieta efektownie siedzi na białym taborecie, ubrana jest na czarno

Dlaczego warto brać udział w warsztatach fotograficznych?

Warsztaty fotograficzne to doskonała okazja do rozwoju swoich umiejętności jako fotograf. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym fotografem, zawsze jest coś nowego do nauczenia się. Moje warsztaty oferują dostęp do wiedzy i doświadczenia. Dzielę się na nich swoimi sekretami i wskazówkami. Zdobywasz na moich warsztatach wiedzę teoretyczną i praktyczną, a do tego uczysz się różnych technik fotograficznych. Opowiadam także o kompozycji, retuszu i świetle. Takie warsztaty to także doskonała okazja do budowania swojego portfolio i nawiązywania kontaktów w branży. Pracujesz z prawdziwymi modelkami. Dzięki temu uczysz się jak kierować i komunikować się z modelką, a także co zrobić, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zatem to nie tylko nauka technicznych aspektów fotografii, ale także rozwijanie umiejętności interpersonalnych, które są niezbędne w pracy fotograficznej. Zdjęcia, które stworzyłeś są Twoją własnością, a modelki które fotografujesz, już na etapie umowy zgodziły się na publikację zdjęć z warsztatów w celach marketingowych. Program warsztatów tworzę sama, inspiruję się własną pracą, doświadczeniem, ale także aktualnymi trendami. Najmodniejsze kolory, kompozycje i modna ostatnio psychologia obrazu to jedne z tych zagadnień, które nigdy się nie powtarzają. Dodatkowo warsztaty nie są stale zapisane w mój kalendarz, dzięki temu moje zajęcia mogą być zawsze „świeże”, pełne pomysłów i energii.

Na co zwrócić uwagę wybierając warsztaty fotografii kobiecej?

Wybierając warsztaty fotografii kobiecej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, sprawdź fotografa, który je oferuje. Przeczytaj opinie innych uczestników. Upewnij się, że oferowane warsztaty odpowiadają Twoim oczekiwaniom i poziomowi zaawansowania. Nie warto zapisywać się na warsztaty przeznaczone dla zaawansowanych, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią. Ja staram się tak budować program, żeby zarówno osoby początkujące jak i nieco bardziej zaawansowane mogły skorzystać. Między innymi dlatego tworzę grupy maksymalnie czteroosobowe. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę lokalizację i termin warsztatów. Ostatecznie, porównaj ceny i dostępność miejsc na warsztatach, aby wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Moje warsztaty fotografii kobiecej to nie tylko okazja do rozwoju umiejętności fotograficznych, ale także możliwość eksploracji i wyrażenia piękna kobiety. Wybierając moje warsztaty możesz znacząco podnieść jakość swoich prac i zdobyć cenne doświadczenie. Nie wahaj się i sięgnij po swoją szansę. Tutaj zobaczysz jak było na poprzednich edycjach warsztatów.

Jak można zostać modelką na warsztatach fotograficznych?

Przygotowania należy zacząć jak zawsze od przygotowania swojego portfolio. Ja wybieram zawsze na warsztaty jedną profesjonalną modelkę, a jedną dziewczynę, która nie miała nigdy profesjonalnej sesji. Dlaczego? Dlatego, że charakter pracy jest zupełnie różny. Zazwyczaj kiedy pojawi się informacja o terminie warsztatów, pojawia się też casting na modelki. U mnie komunikatywność i zaangażowanie są kluczowe. Jeśli zaproszę Cię na warsztaty, przygotuj się na sesję zdjęciową, dbając o własny wizerunek i profesjonalizm. Bądź gotowa na współpracę z uczestnikami, słuchaj wskazówek i sugestii, oraz stawiaj czoła wyzwaniom z uśmiechem na twarzy. Taka współpraca działa zazwyczaj na zasadzie barteru. My korzystamy z Twojego wizerunku, a Ty korzystasz z pięknych zdjęć. Więcej o współpracach TFP możesz przeczytać na jednym z moich archiwalnych wpisów. Znajdziesz go tutaj. Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu wiesz, że chciałabyś znaleźć się na miejscu Oli na kolejnych warsztatach, nie ma problemu wyślij do mnie wiadomość na IG. Zostawiam Cię teraz z kobiecymi ujęciami Oli z zeszłorocznych warsztatów jeszcze w starym studio. Dodatkowo zgarnęłyśmy z Olą dzięki tej sesji publikację w magazynie, którą także tutaj zobaczysz. A na koniec załączam także kilka ujęć Weroniki- nieprofesjonalnej modelki. Jej zdjęcia też są urocze. Prawda?

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl