fbpx

Paulina Niewiadomska

Kreatywna fotografia

Czy dobrze jest fotografować swoje słabości?

Zazwyczaj na fotografiach fotografujemy radosne chwile, które chcemy zapamiętać. Jednak każdy z nas ma jakieś swoje słabości. Kreatywna fotografia może pomóc w przezwyciężeniu ich. Dlatego, jeżeli boisz się pająków, wybierz się na sesję z nimi. Może dzięki temu pokonasz swój lęk raz na zawsze i od tego dnia nie będziesz ich kochać, ale też nie będziesz się już ich bać. Masz problem z nadmiernym wydawaniem pieniędzy na zakupy? Wybierz się na sesję z przymrużeniem oka. Np. sesja w wózku sklepowym, jak zrobiła to Agata. Za kilka lat uśmiechniesz się patrząc na te fotografie. Powiesz byłam wtedy zakupoholiczką, ale przezwyciężyłam to. Lubię, kiedy na sesjach coś się dzieje, dlatego z przyjemnością przygotuję dla Was sesję w plenerze. Czy sesję w moim studio, która będzie miała na celu nie tylko stworzenie pięknych ujęć, ale również terapię w drodze ku pokonywaniu swoich słabości. Takimi zdjęciami możemy motywować do zmiany swoich nawyków również znajomych poprzez publikację np. w social mediach.

Jestem zakupoholiczką?

Zakupoholizm to uzależnienie ludzi żyjących w XXI-w. To forma rozładowania napięcia, redukcji stresu, problemów, czy smutków. O ile młodzi ludzie uciekają do galerii handlowych i wydają fortunę rodziców zazwyczaj na zakupy odzieżowe. O tyle dorośli uciekają do supermarketów. Kupując tam wiele, niepotrzebnych rzeczy. Zakup nowego produktu pozwala, chociaż na chwilę na poprawę humoru. Wyjście do supermarketu zdaje się być terapią. Mooże być ucieczką od szarej i przygnębiającej rzeczywistości. Zastanawialiście się kiedyś ile macie w domu niepotrzebnych rzeczy? Ciągle kupując nowe. Łatwa dostępność produktów i brak gotówki sprzyja mniejszej kontroli wydatków. W teorii nie wydajemy banknotów, ponieważ płacimy kartą. Dlatego płatność wydaje nam się trochę odrealniona. Dzisiaj konsumpcjonizm zawładnął światem. Kupujemy nowe, by mieć, nie dlatego, że jest nam potrzebne. Każda okazja jest dobra ku temu, by coś kupić. Walentynki, mikołajki, wiosna, lato, dzień pączka. Mamy w domach przepiękne dekoracje sugerujące na porę roku czy dzień, który obchodzony będzie wkrótce. Oczywiście co roku wymieniając wszystko na nowe, bo przecież w sklepach są takie piękne witryny, które zachęcają nas do zakupu. Żyjemy w takich czasach, tak kreuje nas świat. Warto jednak zwrócić uwagę czy nie przesadzamy z zakupem niepotrzebnych rzeczy. Chwilę zastanowić się, czy aby na pewno ten produkt jest nam potrzebny. Wspólnie przecież zależy nam na tym, by świat istniał jeszcze wiele lat, a nie tylko był jednym wielkim wysypiskiem śmieci stworzonym z rzeczy i towarów, których nam nie potrzeba.

Kreatywna fotografia

śląsk
Chęć posiadania dobrego sprzętu do fotografowania wszystkiego wokół przez dosłownie wszystkich to również konsumpcjonizm. Kiedyś już Wam pisałam, że na rynku fotografii jest miejsce dla każdego, kto ma chęć do robienia zdjęć i kreatywne myślenie. Stale rozwijam swoje umiejętności, ponieważ kreatywna fotografia to mój konik. Zobaczcie jakie zdjęcia powstały z lifestylowej sesji z Agatą. Miała to być sesja w formie miłego spędzenia czasu i dobrej zabawy. Zdjęcia, które na pozór nie nadają się do rodzinnego albumu, a raczej do publikacji w social mediach stały się piękną pamiątką na lata. Ujęcia tworzą się same, jeżeli ma się na nie pomysł. Zobaczcie jak zwykła firanka stała się niezwykłym rekwizytem. Kontener stworzył magiczne tło pełne inspiracji i ciekawości, a zabawa w wózku sklepowym stworzyła ujęcie na pierwszą stronę modnej gazety, pt. Nie dajcie się nabrać na promocje z okazji Black Friday. Złota godzina na zbożowym polu zostaje poza konkursem. W niej zawsze ujęcia prezentują się pięknie.
Wpadnijcie czasem pooglądać, co fajnego tworzę na moim Instagramie. A teraz zostawiam Was już z kreatywną sesją Agaty.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl