fbpx

Paulina Niewiadomska

sesja portretowa sportowa

TWOJE PROFESJONALNE ZDJĘCIA SPORTOWE.


Moje motto – zdjęcia powinny wzbudzać w nas emocje. Profesjonalna sesja sportowa podkreśli i uwieczni Twoją piękną sylwetkę.

Pracowałaś nad nią naprawdę ciężko. Wszystko po to, aby wyglądać tak, jak teraz wyglądasz teraz. Poświęcałaś się, jadłaś regularnie, spędzałaś niezliczone godziny na siłowni! Robiłaś koktajle białkowe, sprawdzałaś ilość węglowodanów… Miliardy przysiadów i skoncentrowałaś całe swoje życie, by osiągnąć swój osobisty cel. Osiągnęłaś swoje szczyty, wymarzona sylwetka, teraz pozostało uwiecznić to na zdjęciach!

Profesjonalna sesja zdjęciowa w plenerze to kolejny przykład sesji wizerunkowej. Taka sesja portretowa może posłużyć do promocji Twojego biznesu, pozwoli wyróżnić Cię na Instagramie i nie tylko. Teraz gdy każdy z nas ma milion zdjęć, wykonanych telefonem mogłoby wydawać się, że profesjonalne zdjęcia są ZBĘDNE! Czy oby na pewno?

Profesjonalna sesja zdjęciowa – wyróżnij się!

Nie jest to istotne, w jakiej branży się poruszasz. Nie ma wątpliwości, że potrzebujesz profesjonalnych ujęć. Kiedy mamy do czynienia z profesjonalną sesją fotograficzną?

Profesjonalne zdjęcia portretowe charakteryzują się odpowiednio dobranym do okoliczności światłem. Podczas sesji z Julką postawiłyśmy na światło zastane, by ukazać jej delikatną, kobiecą, wręcz dziewczęcą urodę! Takie światło wydobyło jej charakter i podkreśliło sylwetkę. W momencie, gdy kreujemy swój wizerunek, musimy wzbudzić zaufanie i być wiarygodnym podczas wykonywanych póz. Nic nie wzbudza większego zaufania niż osiągnięcia, którymi można się chwalić!

Sprzęt i umiejętności fotografa to kolejna sprawa, która decyduje o tym, czy ujęcia są profesjonalne. Dobrze dobrane obiektywy, kompozycja i perspektywa, z której fotografuję sprawia, że moi klienci wyglądają po prostu dobrze, a cała fotografia pozbawiona jest zniekształceń. Tło musi się komponować z fotografowaną osobą i tworzyć klimat sesji.

Gdzie wykonywać zdjęcia wizerunkowe?

Sesję wizerunkową moim zdaniem najlepiej wykonać w miejscu swojej pracy. Jeśli jesteś influencerem i Twoim miejscem pracy Twój własny pokój… i zwyczajnie masz dość swoich czterech ścian! Mam do dyspozycji mobilne studio, dzięki czemu zdjęcia mogę wykonać tak naprawdę zawsze i wszędzie. Pobliski park, boisko, nowoczesne budynki i cała otaczająca nas przestrzeń może stanowić przepiękne tło do wszelkich sesji biznesowych.

Podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej wykonuję różnorodne kadry Dla mnie to nie problem odejść trochę od koncepcji i dorzucić kilka ujęć z zachodu słońca w zupełnie casualowej stylizacji, choć umawiałyśmy się na sportowe fotki. Zazwyczaj otrzymujesz zdjęcia całej sylwetki, półzbliżenia, jak i ujęcia portretowe. Pokazujemy, jak pracujesz, ale też łapiemy ujęcia w ruchu-wtedy jesteś rozluźniona, ujęcia są naturalne i te właśnie idealnie nadają się do publikacji w social mediach!

Ale ja nie umiem pozować!

Zdecydowana większość osób, które fotografuje to osoby bez doświadczenia przed obiektywem. Moim skromnym zdaniem to jest moja rola, by wydobyć z Ciebie wszelkie Twoje atuty, przykryć mankamenty. Zwykle początkowo brak Wam pewności siebie w końcu jakaś nieznana baba mówi mi co mam robić… Wprowadzam odpowiedniej atmosfery, opowiadam o sobie, daje możliwość wygadania się, żartujemy, śmiejemy się. A później dostaję wiadomości, że czułyście się jakbyście mnie znały długo i czułyście się jak na plotach u koleżanki. Znajomi fotografowie mówią, że to mój atut „nie-do-przeskoczenia”. Możesz mieć niewiarygodne umiejętności fotograficzne, ale bez otwarcia, miłego przysposobienia nie zbudujesz szczerych, niewymuszonych emocji na fotografiach!

Tymczasem zapraszam Was na sesję sportową przepięknej Julki. Piękna, mądra i wysportowana. Niejedna kobieta zazdrości i patrzy-mam nadzieję z wielkimi serduszkami w oczach, a nie zawiścią! Sami zobaczycie, ujęcia mówią same za siebie!

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl