fbpx

Paulina Niewiadomska

SESJA PORTRETOWA NASTOLATKI W STUDIO I W PLENERZE

Jak przekonać rodziców do profesjonalnej sesji portretowej u fotografa?

Młodość ma swoje wady i zalety. Zdecydowanie jedną z największych wad młodości jest pytanie o zgodę rodziców oraz proszenie ich o pieniądze. To tyle z traum młodości. Drodzy rodzice, nie żałujcie pieniędzy na rozwój pasji swoich prawie dorosłych dzieci oraz spełniania ich marzeń. A jak przekonać rodziców do sesji portretowej? Na początku warto zastanowić się, dlaczego chce się mieć taką profesjonalną sesję. Do czego chciałoby się ją wykorzystać i wreszcie jak miałaby wyglądać. Myślę, że taka sesja to dobry pomysł na prezent, czy w nagrodę. Warto usiąść z rodzicami, porozmawiać i pokazać im portfolio fotografa. Zapewnić o jego profesjonalizmie i wysokiej jakości pracy. Wyjaśnić jak takie sesje wyglądają i opowiedzieć, że w dzisiejszych czasach zdjęcia stanowią nieodłączny element życia. Dlatego warto mieć taką profesjonalną pamiątkę, a nie tylko zdjęcia selfie w telefonie. Po sesji wspólnie wybierzcie ujęcia, a następnym razem, zrób rodzicom prezent i zabierz ich na wspólną sesję do mnie!

Jak przygotować się do sesji portretowej w plenerze?

Kiedyś sesje portretowe kojarzyły się ze zdjęciami w studio na jednolitym tle. Teraz wykonuje się też zdjęcia portretowe w plenerze. Takie ujęcia chwytają za serce, ponieważ miejsce, które się fotografuje, tworzy klimat zdjęcia. Osoba fotografowana staje się wtedy kompozycją obrazu. I tak oto z Kingą wybraliśmy się za miasto w okolicach tzw. złotej godziny. Co to za godzina? To godzina, a w zasadzie kilkanaście minut, tuż przed zachodem słońca. Wtedy zobaczycie na zdjęciach obłędny cień słońca. Ujęcia te są niezwykle romantyczne. Zazwyczaj korzysta się z nich podczas sesji poślubnych czy narzeczeńskich. Kinga wykorzystała jednak złotą godzinę dla siebie! Ukazała nam się na zdjęciach delikatna, piękna nastolatka. Zdradzę Wam też, że sesja portretowa w plenerze ma szansę powodzenia tylko wtedy, jeżeli fotograf spełni wspólnie trzy techniczne parametry. Poprawna ostrość obrazu, poprawny bilans bieli oraz ekspozycja. A jak musi przygotować się model? Po pierwsze musi zastanowić się, w jakim miejscu chce wykonać sesję lub zdać się na pomysł fotografa. Musi to jednak zostać uzgodnione przed sesją. Odpowiedni dobór kreacji. Warto na sesję zabrać kilka ubrań, w których wyglądamy dobrze i dobrze się czujemy. Najlepiej w jasnych, stonowanych kolorach. Mamy wtedy pewność, że będziemy dobrze komponować się z otoczeniem. I na koniec pozowanie. Potrenuj uśmiech, taki który lubisz. Rozluźnij się i słuchaj uwag fotografa. On wie, co dobrze wygląda na zdjęciach.

masz hobby i chcesz je sfotografować?

Kinga to delikatna, młoda istota do tego niezwykle utalentowana. Postanowiłyśmy na zdjęciach uwiecznić jej hobby. Kinga przepięknie maluje. Dobrze jest mieć pasję. To pozwala się zrelaksować. Znaleźć chwilę na ucieczkę od codziennych zadań i obowiązków. Moją pasją jest fotografia. Teraz, jest już moim sposobem na życie. Jednak nadal dobrze bawię się poza pracą zarówno za jak i przed aparatem. Tobie Kinga życzę, by Twój talent w przyszłości również pozwolił Ci łączyć pracę z pasją. To jest niezwykłe, kiedy można robić to, co się kocha i jeszcze zarabiać dzięki temu pieniądze. Tego Wam życzę Kochani! Miejcie pasje i spełniajcie marzenia!

Pa3linka <3

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl