fbpx

Paulina Niewiadomska

jak robić piękne zdjęcia na instagrama i zdobywać followersów?

Czy jakość zdjęć na Instagrama jest ważna?

Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy. Został stworzony w 2010 roku, trochę czasu już minęło. Ale opowiem Wam ciekawostkę, a raczej autentyczną historię powstania Instagrama. Zanim potwierdzę, dlaczego jakość zdjęć jest tak ważna. Kiedyś, dawno temu ludzie porozumiewali się dzięki malowaniu różnego rodzaju obrazków. Robili to po to, by się ze sobą komunikować. Rozwijać się. Zostać zapamiętanym i w końcu wyrażać swoje emocje i uczucia. Na Instagramie ludzie dzielą się swoimi zdjęciami, zdjęcia instagram na których wyrażane są emocje. Na portalu tworzy się sztuka, która łączy ludzi i pozostawia po nich ślad. Dlatego ważne jest, by zdjęcia były wysokiej jakości.

Czy sukces instagrama zależy od jakości zdjęć? ZDJĘCIA INSTAGRAM

Tak. Oto kilka technicznych aspektów. Najważniejsze jest, żeby zdjęcie miało od 210 do 1800 pikseli. Wtedy portal zachowa je w oryginalnej rozdzielczości. Do tego wysokość zdjęcia powinna mieć między 566 a 1350 pikseli. Jeżeli proporcje zdjęcia są inne, Instagram automatycznie je przytnie. Historycznie zdjęciom Instagrama nadawano kwadratowy kształt. Nawiązywał on do proporcji, które były wykorzystywane przez aparaty fotograficzne znanych marek. Aktualnie możliwości publikacji zdjęć nie co się rozszerzyły i tak oto zdjęcia powinno się je edytować w następujący sposób. Kwadrat 1080 × 1080 1:1. Krajobraz 1080 × 566 16:9. Portret 1080 × 1350 4:5. Insta Stories 1080 × 1920 9:16. Profilowe 500 × 500. Publikując na portalu dopasowane zdjęcia, przede wszystkim wpływamy na wysoką jakość ich odbioru przez widza. Zdjęcia Instagram zachęcają do kliknięcia, udostępnienia i przesłania dalej. Co jest najcenniejsze, kiedy buduje się społeczność. To klucz do sukcesu. Brakuje jeszcze tylko odrobiny szczęścia, by zostać sławnym. Prawda Wiktoria? Wpadnijcie czasem na mojego Instagrama i zobaczcie jakiej jakości zdjęcia znajdziecie na moim profilu.

Jak stworzyć spójny feed? ZDJĘCIA INSTAGRAM

Jak Cię widzą, tak Cię piszą i mówią o Tobie. Instagram to portal społecznościowy, na którym wszyscy chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Chyba że mają inny, mroczny pomysł na prowadzenie swojego profilu. Załóżmy jednak, że Instagram to miejsce, gdzie nadawca chce pokazać idealny świat. Aby pokazywać idealny świat musisz mieć strategię, w której oprócz dodawania postów i relacji wykreujesz wygląd swojego profilu. Tak oto na początek warto zastanowić się, jak chcesz przedstawiać siebie. Możesz udostępniać zdjęcia w tzw. blokach tematycznych. Warto jednak pamiętać, że ważne jest, by każdy z bloków był nie większy niż trzy zdjęcia. Czym są bloki tematyczne? To zdjęcia z jednej grupy np. produktowe na jasnym tle, zdjęcia, na których się coś dzieje. Zdjęcia natury, a w następnym bloku zdjęcia rzeczy. Następnie, dobrze jest wybierać odpowiednie filtry, które stosuje się do całości zdjęć na profilu, pamiętając o podobnej kolorystyce. Takie profile po prostu są przyjemne dla oka. Jednak teraz cały mój wpis trafi szlag. Nie ma receptury, która pozwoli Ci zaistnieć na Instagramie, czy w ogóle w Internecie poprzez zdjęcia Instagram. Dużo zależy od szczęścia i pomysłu na siebie. Ale chciałabym zauważyć, że jest wiele kont, które nie pracują według schematu i.. mają całą masę obserwujących. Dlaczego? Ponieważ ich treści są interesujące i trafiają do odbiorcy. Konto na Instagramie jest Twoją własnością i możesz je prowadzić w taki sposób, na jaki masz ochotę. Znam wiele przepięknych kont zaplanowanych od początku do końca, jednak nie znajdziemy tam nic.. prócz pięknych zdjęć.
A dziś na blogu znana Instagramerka i Youtuberka  podczas sesji w plenerze nad jeziorem i w rzepaku. Zobaczcie jakie urocze zdjęcia, wprost na Instagrama.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl