fbpx

Paulina Niewiadomska

To nie było nasze pierwsze wspólne spotkanie z Moniką. Wykonywałyśmy już wcześniej wspólne sesje typowo na Instagrama, doskonale wiedziałam czego Monia będzie ode mnie wymagać! Umówiłyśmy się spontanicznie, przegadałyśmy możliwe miejsca na sesję, porwałam Monikę i zaczęła się sesja zdjęciowa.


Sesja wizerunkowa – po co ją robić? Dla kogo taka sesja?

Jeśli jesteś twórcą, prężnie działasz w Internetach bo… masz swoją markę, chcesz rozwinąć Instagrama, albo prowadzisz swojego bloga. Sesja wizerunkowa to coś, o czym koniecznie musisz pomyśleć.. Wraz ze wzrostem popularności internetu, wraz z budowaniem marki osobistej tego rodzaju sesje stają się bardziej i bardziej popularna. Niejedna taka sesja za mną, a i w kalendarzu zapisują się kolejne osoby na sesje wizerunkowe, właśnie.

Jednorazowe spotkanie z fotografem na sesję wizerunkową pozwoli Ci na zbudowanie contentu na kilka dobrych tygodni, a nawet miesięcy.

Odchodzimy od sztywnych sesji w garsonkach i garniturach. Teraz chcemy ocieplić swój wizerunek iii stawiamy na luźniejszy wymiar sesji. Chcemy, aby Twój odbiorca poznał Cię z prywatnej strony. On chce wiedzieć, kim jesteś, nie tylko w pracy, ale i poza nią. Chce wiedzieć, co lubisz robić w wolnym czasie, jakie są Twoje pasje, co Cię inspiruje.

Nie ma wątpliwości, jeśli jesteś aktywny/a w sieci taka sesja jest idealna dla Ciebie!

Zdjęcia z sesji wizerunkowej zapewnią spójny kontent, uzupełnią tworzenie marki osobistej, będziesz mógł/a wykorzystać ją przy tworzeniu wpisów, promocji, a nawet przy współpracach. Co więcej, zdjęcia będą wykonane przez profesjonalistę, co wyróżni Cię wśród innych, dodających ujęcia z telefonu.

Poza tym, że sesja wizerunkowa niesie za sobą wiele korzyści, jest to również świetna zabawa, możliwość spędzenia czasu w kreatywny sposób, możliwość wyjścia ze strefy komfortu i spróbowania nowych rzeczy!


Jak wybrać fotografa, który wykona dla Ciebie sesję wizerunkową?

Portfolio!

Koniecznie sprawdź portfolio swojego potencjalnego usługodawcy. Zdjęcia, które wykonuje muszą Ci się spodobać. Każdy fotograf ma inny styl, więc to bardzo ważne by prezentowana przez niego estetyka, dotykała również Twojego serducha! <3

Czy jest między Wami połączenie mentalne?

To punkt, który sprawi, że sesja ta będzie miła i przyjemna, a zarazem owocna lub wręcz przeciwnie. Jeśli nadajecie na tych samych falach, fotograf Cię nie krępuje, lubicie te same rzeczy-na zdjęciach wyjdziesz naturalnie i korzystnie. Jeśli między Wami nie zaklika, możliwe, że atmosfera zrujnuje całe oczekiwane efekty z sesji. Wymieńcie się wiadomościami, zapytaj o telefon i przetestuj fotografa, zanim się na niego zdecydujesz… 🙂

Sesja wizerunkowa, czym kierować się przy wyborze fotografa do sesji?

Rekomendacje, czyli opnie dotychczasowych klientów.

Sprawdź, co inni piszą o Twoim fotografie. Czy jest lubiany? Na co szczególnie zwracali klienci uwagę, czy są to cechy, które również cenisz? Sam też postaraj się sobie wyrobić zdanie o fotografie na podstawie przeprowadzonych rozmów. Opinie to nie wszystko, fundamentem to sprawdzenia fotografa będą komentarze pod zdjęciami, zobaczysz, jak się komunikuje z innymi i czy warto na niego postawić.


Jak się przygotować do sesji wizerunkowej?

Koncepcja na sesję wizerunkową.

Pierwszym krokiem sesji wizerunkowej jest konsultacja w sprawie koncepcji całej sesji wizerunkowej. Musisz mi odpowiedzieć na pytania, gdzie chcesz publikować zdjęcia, w jakim charakterze chcesz pokazać swój wizerunek. Czy chcesz sprzedać dodatkowo jakiś produkt? Czy ma być bardziej oficjalnie, czy wolisz lekką formułę. Te i wiele innych pytań, zadam Ci, gdy tylko się do mnie odezwiesz w celu ustalenia szczegółów sesji!

Miejsce wykonania sesji zdjęciowej.

Tutaj mamy naprawdę szerokie spektrum działań. Taką sesję można wykonać naprawdę wszędzie. Dużo zależy od charakteru, tego, czym się zajmujesz. Jesteś sportowcem-możemy wybrać się na boisko, zajmujesz się SocialMedia-a może by tak kawiarenka i ukazanie nowoczesnych miejsc, w których dzisiaj się pracuje? Zajmujesz się medycyną estetyczną i wolisz ujęcia w gabinecie? Nic prostszego! A może najzwyczajniej w świecie chcesz skorzystać z mojego studio i zdajesz się na mnie, a ja na to, jak na lato!

Akcesoria do sesji wizerunkowej.

Mamy ustalona koncepcje, wiemy, co chcemy pokazać. Ustaliliśmy także miejsce sesji. Pora ustalić, co ze sobą zebrać. Wszystkim moim klientom polecam zabrać se sobą gadżety do sesji. Takie rzeczy, których używasz podczas swojej pracy lub te, który definiują Cię w jakiś sposób

Telefon, laptop, notatnik, aparat, notatniki, ulubiony książki czy gazety. Wy nie wyobrażacie sobie pracy bez wymienionych rzeczy, a wasi klienci z chęcią poznają właśnie tajniki, backstage Waszej pracy.

Ujęcia samej sylwetki, czy portrety to obowiązkowa część sesji, jednak warto w późniejszym etapie urozmaicić kadry o wcześniej wymyślone gadżety.

Jak się ustawiać przed obiektywem, w jaki sposób zbudować pewność siebie?

To chyba najczęściej zadawane fotografowi pytanie. Warto się zainspirować, może stworzyć tablicę w ujęciami, które chcesz wykonać. Resztę pozostaw mnie. Stworzę przystępną atmosferę, taką, że zapomnisz o tym, iż mierzę do Ciebie obiektywem. Będę dawać Ci wskazówki, ustawię Cię, Twój wkład może być naprawdę minimalny. Zaufaj mi!

Pozowanie to kwestia ćwiczeń, wiem, że nie jesteś profesjonalną modelką/modelem.

Nikt nie urodził się z naturalnym talentem do ustawiania się na zdjęcia. Modelki latami pracują nad swoim warsztatem, by efekt z sesji był nieziemski. Ja wiem, że nie jesteś modelką, dlatego połknęłam kilka książek, które nauczyły mnie pewnych trików, tak byś Ty finalnie na zdjęciach wyglądała zjawiskowo.


Ile kosztuje sesja wizerunkowa?

Cennik moich usług znajdziesz tutaj. Oczywiście mogę taką sesję wycenić indywidualnie, jeśli wypisane elementy pakietu wymagają według Twojej oceny modyfikacji!

Jakie są składowe, wchodzące w cenę sesji?

-> Towarzyszę Ci podczas Tworzenia koncepcji sesji, podczas jej wykonania, a później wykonuję selekcję i obrabiam fotografie.

*płatny program graficzny do obróbki zdjęć.
*galeria online
* moje doświadczenie w tworzeniu atmosfery, ustawianiu sylwetki, wykonywaniu zdjęć i ich obróbce

Jak jest plus dla Ciebie? Możesz taką sesję wrzucić śmiało w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli taką posiadasz.

Zapraszam na ujęcia Moniki, kota w dziedzinie marketingu i Social Media. Trzy kawiarnie, trzy stylizacje, trzy osobne, a jednak tożsame historie.

@lokataglowa

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl