fbpx

Paulina Niewiadomska

Presety to ustawienia wstępne, nadające określony efekt kolorystyczny (potocznie *filtr*) w aplikacji Lightroom.  Moje presety są uniwersalne i sprawdzą się zarówno na zdjęciach studyjnych, jak i lifestyle. Pamiętajcie, że presety to nie są filtry, nie przystosujesz ich za pomocą jednego suwaka, ale konieczne będzie zmienienie kilku parametrów. Presety dostępne są zarówno na komputer, jak i aplikację mobilną. Każde zdjęcie, wykonane w formacie RAW trzeba wywołać. Kiedyś robiło się to w ciemni, teraz za pomocą programu takiego jak Lightroom. Moje presety użyjesz w programie Lightroom Classic oraz presety mobilne w programie Lightroom CC. Aplikacja na telefon Lightroom CC jest bezpłatna i pozwala uzyskać równie piękny efekt, co program na komputer – płatny. 

Z pewnością jesteś po niejednym kursie foto, zrobiłeś/łaś setki zdjęć, polując na doskonałe światło i idealne ustawienia aparatu – jednak większość z nas doskonale wie, że zrobienie zdjęcia to zaledwie połowa roboty. Piękny obraz zasługuje na doskonałe wykończenie, które uwydatni całe jego piękno…  i mamy to w zasięgu ręki! Moje presety są idealnym dodatkiem do pracy postprodukcyjnej każdego fotografa. Pomyśl o nich jako o starcie do przygody z ciepłymi tonami skóry, subtelnymi zmysłowościami, z lekkim pazurem, o miłosnym wykończeniu. Poniżej instrukcja instalacji presetów.

Kobieta na czarnym tle z aparatami. Instrukcja presetów

Komu są dedykowane moje presety?

Zajmujesz się prowadzeniem Instagram i chcesz ujednolicić swój feed, nadając zdjęciom profesjonalnego wykończenia? A może prowadzisz bloga i chcesz podkręcić zdjęcia? Marzysz o pracy, jako fotograf i chcesz rozwijać swoje umiejętności w obszarze obróbki zdjęć? A może już wykonujesz profesjonalnie ujęcia i poszukujesz presetów, które ułatwią Twoją pracę? Lubisz mój styl fotograficzny?  Wszystkie dostępne presety są oparte na zdjęciach mojego autorstwa prezentowanych na mojej stronie oraz mediach społecznościowych. Jeśli, chodź na jedno pytanie odpowiedziałaś TAK, rozważ odwiedzenie mojego sklepu z autorskimi presetami

JAK ZAINSTALOWAĆ PRESET DO LIGHTROOM NA KOMPUTERZE?

Istnieją dwie możliwości instalacji presetów na komputerze – ręcznie lub automatycznie. Poniżej krok po kroku instrukcja, jak dokonać instalacji presetow. 


I Instalacja ręczna Lightroom
1. Rozpakuj plik zip ,,Pa3linka”.
2. Znajdź folder „Develop Presets”.
2.2 Otwórz Adobe Lightroom.
2.3 Przejdź do sekcji: ,,Preferences”.
2.4 Otwórz zakładkę ,,Presets”, kliknij „Show Lightroom Presets Folder”.
2.5 Wewnątrz folderu „Lightroom” znajduje się folder „Develop Presets”.
3. Przeciągnij rozpakowany folder ,,Pa3linka” do folderu „Develop
4. Uruchom ponownie Light Room i .. powinno działać!

Blonynka siedząca na łóżku w czarnym body

II Instalacja automatyczna Lightroom
1. Rozpakuj plik ,,Pa3linka”.
2. Przejdź do modułu ,,Develop”.
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder „User Preset” i kliknij
,,Import”.
4. Przejdź do rozpakowanego folderu z presetami ,,Pa3linka”.
5. Wybierz pliki, a następnie kliknij przycisk ,,Import”.
6. To już, presety powinny załadować się na Twojego Lightrooma!

JAK ZAINSTALOWAĆ PRESET DO LIGHTROOM NA TELEFONIE?

 

Poniżej krok po kroku instrukcja, jak dokonać instalacji presetow na telefonie w aplikacji mobilnej.

III Instalacja mobilna Lightroom
1. Rozpakuj plik zip ,,Pa3linka”.
2. Prześlij sobie plik z końcówką .dngn a maila i zapisz w galerii Twojego smartphon’a.
3. Włącz aplikację Lightroom mobile i kliknij niebieski przycisk z plusikiem „+”.
4. Wybierz opcję „ Z rolki aparatu”.
5. Pojawi się Twoja kolekcja zdjęć. Odnajdź w galerii plik .dng.
6. Automatycznie zdjęcie pojawi się w polu edycji.
7. Kliknij dwa kółeczka w pasku na dole „ Ust. Predef. Użytkownika”.
8. Kolejno u góry po prawej stronie kliknij „ Trzy kropeczki” i wybierz „ Utwórz ustawienia predefiniowane” – wprowadź nazwę presetu i zatwierdź.
9. To już, preset powinien załadować się w Twoim telefonie.

Brunetka w czarnym koronkowym body. Instrukcja presetów

CZY WYSTARCZY TYLKO „JEDEN KLIK” I MAMY ZDJĘCIE GOTOWE?​

Nie! Ze względu na to, że każdy aparat działa inaczej, tak samo jest z obiektywami, dodatkowo przy każdej scenie panują inne warunki oświetleniowe. Po pierwsze musisz dostosować balans bieli, ekspozycję oraz kontrast, i to jest niezbędne.

Zapamiętaj, że żaden preset nie uratuje prześwietlonego lub niedoświetlonego obrazu. Moje presety niestety nie poprawią błędów technicznych popełnionych podczas samego wciskania migawki. Pamiętaj również, że presety mojego autorstwa zostały stworzone dla obrazów w formacie RAW, a nie JPEG.

CZY PRESETY BĘDĄ PASOWAŁY DO MOICH ZDJĘĆ?​

Czasami nasze aparaty lubią przekłamać kolor… Ufamy aparatom i komputerowi, pozwalając automatycznie ustawiać balans bieli i uzyskujemy zielone/fioletowe/niebieskie odcienie. Więc nadszedł czas, aby to naprawić bo zależy nam przecież na tym, aby odcienie skóry były idealne.

  1. Zawsze fotografuj w formacie RAW. Dzięki temu formatowi możesz wiele naprawić w swoim ujęciu.
  2. Otwórz plik RAW w Lightroomie i baw się temperaturą, tintą i ekspozycją, aż skóra będzie wyglądać zdrowo i naturalnie.

(Niezły patent: użyj narzędzia Kroplomierz i kliknij na białą, szarą lub czarną plamę). Mój patent – każdorazowo temperaturę przesuwam jeszcze na lewo, nadając kadrom ciepły klimacik + fotografuję w trybie chmurki.)

Jeśli będziesz postępować zgodnie, z tym co tutaj przeczytasz – te presety będą idealne!

KTÓRY ZESTAW PRESETÓW WYBRAĆ?​

Przygotowałam dla Ciebie trzy kolekcję presetów, nad którymi pracowałam od początku swojej fotograficznej kariery. Są one dopracowane w każdym szczególe i pozwolą Ci uzyskać moje kolory na Twoich zdjęciach. Na ten moment mamy 3 paczki prestów:

BOHO HOHO​

Paczka 3 presetów BOHO HOHO, która idealnie sprawdzi się do obróbki ujęć studyjnych, lifestylowych, kobiecych i sensualnych, o retro wykończeniu. Presety zostały przygotowane w wersji na komputer (.xmp) oraz telefon (.dng). Dzięki tym presetom Twoje ujęcia zyskają unikatowe wykończenie, w stylu klasycznym stylu polaroida.

KOBIECOŚCI​

Paczka 3 presetów Kobiecości, która idealnie sprawdzi się do obróbki ujęć studyjnych, lifestylowych, kobiecych i sensualnych. Presety zostały przygotowane w wersji na komputer (.xmp) oraz telefon (.dng). Dzięki tym presetom Twoje ujęcia zyskają unikatowe wykończenie

Blonynka siedząca na łóżku w czarnym body

STUDIO​

Paczka 4 presetów Studio, która idealnie sprawdzi się do obróbki ujęć studyjnych, z wykorzystaniem lampy błyskowej. Presety zostały przygotowane w wersji na komputer (.xmp) oraz telefon (.dng). Każdy z presetów jest dedykowany kolorowi tła fotograficznego (białe, czarne, szare, żółte). Dzięki tym presetom Twoje ujęcia zyskają unikatowe wykończenie.

Brunetka w czarnym koronkowym body. Instrukcja presetów

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl