fbpx

Paulina Niewiadomska

#śląsktakipiękny

Pałac Śląskie Rudoltice – śląski Wersal #śląsktakipiękny

W niewiele ponad godzinę, około 80 kilometrów od Gliwic znajdziesz barokowy pałac z rozległym ogrodem. W tym miejscu poczujesz się jakby zatrzymał się czas. Już z daleka widać, że właściciel tego miejsca lubił luksus. Obiekt znany był w całej Europie nazywany nawet czasem śląskim wersalem i choć historia pisała mu różne scenariusze. Pałac był magazynem zboża, czy sprzętu medycznego. Dziś jest chronionym zabytkiem kultury czeskiej, a w środku znajdują się dwa apartamenty, które można wynajmować jako hotel. Obiekt od strony frontu jest wyremontowany, z tyłu ze względu na to, że były w nim magazyny wygląda średnio, jednak uwagę zwraca już na wstępie- piękna wjazdowa brama. Urocza sesja w miejscu, które kocha historię- dlaczego nie. Z pewnością spodoba się tutaj także parom młodym. Dodatkowo ciekawym eksponatem, który znajdziecie w pałacu jest stół bilardowy Hitlera. Adres pałacu Slezské Rudoltice 1, 793 97 Slezské Rudoltice, Czechy

Morawska Toskania – najbardziej fotogeniczna kraina Czech

Wiem, trochę się zapędziłam. Ale kraina jest tak piękna, że dla prawdziwych fanów fotografii te 250km z Gliwic nie będzie odległością nie do przejścia. Długie pasy brązowych, czy zielonych pól ciągnących się aż po horyzont. Malowniczy, pofałdowany krajobraz południowych Moraw dodatkowo uzupełniony gdzieniegdzie samotnym drzewem, małym krzakiem lub maleńką białą kapliczką. Raj! Włoski raj tuż za polską granicą.Idealną porą roku na fotografowanie Morawskiej Toskanii jest wiosna, kiedy łąki mienią się kolorami. Szczególnie od końca kwietnia do połowy maja krajobraz rozświetla żółty rzepak. Jesienią pola są zaorane, ale wzgórza oraz kolorowe i zielone linie między polami wyróżniają się jeszcze bardziej.

Gdzie się kierować? Okolice miast i wsi Strážovice, Následovice, Karlín, Hovorany, Šardice, Mistřín i Svatobořice będą pewnym strzałem w dziesiątkę.

Mutenice winiarnia

Pozostając dalej w klimatach krajobrazowych. Przepiękne, rozległe winnice, które także znajdziesz u naszych południowych sąsiadów. Dlaczego o nich wspominam, skoro znowu są 250km od Gliwic i ze Śląskiem mają niewiele wspólnego? A dlatego, że często szukasz takich miejsc, perełek na grupie. W Polsce może znajdziemy kilka takich miejsc, ale na pewno nie na śląsku i nie w takim włoskim klimacie. Winnica U Vinařství Mutěnice jest jedną z najstarszych i największych
winnic w Czechach. Jej historia sięga aż XVIII wieku, kiedy to pierwsze
winnice zostały założone na tutejszych wzgórzach. Obecnie winnica
zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów i jest podzielona na kilka
działek, na których uprawiane są różne odmiany winogron. Adres: Údolní 1174. 696 11 Mutěnice

Wracamy na Śląsk! Nasz #śląsktakipiękny.

Wyróżnienia od Pa3linka we wrześniu powędrowały do:

– Agnieszki @glowniakagnieszka

– Paoli @paola.bojdo

– Fotografki @zapamietajmy_piekne_chwile

– Gabrysi @lece.pa

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl