MIEJSCÓWKI NA MAPIE ŚLĄSKA, KTÓRE WARTO WYKORZYSTAĆ NA SESJĘ
Kamieniołom Kielniki śląsk #śląsktakipiękny
To urokliwe miejsce znajduje się 10 km od głównej trasy Warszawa- Katowice. To ponad 5-kilometrowa trasa, która prowadzi nas po dnie morza, które miliony lat temu było w tym miejscu. Ścieżka geologiczna, która została stworzona w tym miejscu to nie lada wyzwanie dla spacerowicza z aparatem. Oprócz przepięknych widoków, zapadlisk, skał i jaskiń czeka na nas bardzo wymagająca trasa pośród kamieni, dlatego warto zabrać tam ze sobą porządne buty. Początek ścieżki to zabytkowy Spichlerz nieopodal ruin zamku w Olsztynie. Fotograficznie wrażenie robią tutaj nie tylko skały kamieniołomu, ale i jaskinie z ciekawymi naciekami. Kiedy będziemy spacerować po schodach przez jedną z nich, dojdziemy do końca ścieżki. Tam napotkamy nie tylko na skamieniałości, ale również będziemy spacerować uroczą wąską, leśną ścieżką rodem z bajki o Włóczykiju.
Osiedle Nikiszowiec śląsk
Historycznie osiedle robotnicze, które zostało wybudowane dla górników z kopalni „Gieshe”. Powstało w latach 1908- 1918. Oprócz mieszkań kolonia oferowała mieszkańcom również kościół, szkołę i pralnię wraz z suszarnią i szwalnią. Fotograficznie to urocze miejsce do sesji w plenerze. Po pierwsze uwagę przykuwają industrialne otoczenie i czerwone cegły. Następnie, ciekawa architektura tego miejsca. Oprócz tego, że budynki są ze sobą łączone ciekawymi przejściami łukowymi, znajdziemy tam też urocze zaułki. Są też uliczki w starodawnym klimacie. Przechodząc przez bramę Nikiszowca, mamy wrażenie jakbyśmy zatrzymali czas. Dziś to dzielnica Katowic, w której nie tylko mieszkają i normalnie żyją ludzie, ale i organizowane są tam ze względu na wyjątkowy klimat różnorodne eventy, konferencje i wystawy. #śląsktakipiękny. Ostatnio też, miejsce to stało się ulubionym miejscem śląskich i nie tylko śląskich fotografów. Przepis na sukces ujęć z Nikiszowca? Pospaceruj z aparatem, bo w każdej uliczce znajdziesz coś wyjątkowego.
Palmiarnia Gliwice śląsk #śląsktakipiękny
Palmiarnia w Gliwicach historię też ma wyjątkową. Jej historia sięga roku 1880 wtedy to na terenie parku miejskiego powstały wystawowe szklarnie. Jeżeli chodzi o współczesność, palmiarnia to zupełnie nowoczesna architektoniczna konstrukcja z zewnątrz. Wewnątrz Indonezja w samym centrum Gliwic o wielkości 2000m2. Aktualna konstrukcja stalowa Palmiarni została wybudowana w 1998 roku. Przestrzenna konstrukcja stalowa została umieszczona na zewnątrz budynku. Ma to wiele zalet. Po pierwsze w środku panuje bardzo wysoka wilgotność, co nie służy stali. Łatwiej jest ją również w taki sposób konserwować. Jeżeli chodzi natomiast o rośliny, rurki, a w zasadzie ich cień chronią rośliny od pełnego nasłonecznienia. Szkło, którym wypełniono stalową konstrukcję to poliwęglan. Palmiarnia podzielona jest na 5 segmentów: rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, sukulenty, akwaria i pawilon historyczny. Pośród wyróżnionych segmentów można sobie spacerować, zwiedzać, odpoczywać czy robić zdjęcia. Wejście jest biletowane, a pilnują go dwa posągi leżących lwów, które swoją drogą również dobrze prezentują się na zdjęciach. Kiedyś pokażę Wam, moje foto z nimi.