fbpx

Paulina Niewiadomska

Dwie brunetki siedzące na schodach w kolorowych garniturach

INSPIRUJE MNIE ŚLĄSKIE, FOTOGRAFIA W PLENERZE, #ŚLĄSKTAKIPIĘKNY

Arena Gliwice #śląsktakipiękny

Nowoczesny obiekt widowiskowo- sportowy w Gliwicach. Zapewnia ponad 17.000 miejsc siedzących i stojących. Jest jednym z największych tego typu obiektów w kraju. Wybudowana w miejscu dawnego stadionu XX-lecia hala, została otwarta w 2018 roku, a niecały miesiąc po otwarciu gościła już światowe gwiazdy muzyki m.in. Armina Van Buuren’a. Nowoczesna Arena posiada również dwupoziomowy parking, którego część jest przystosowana do organizacji wystaw i imprez w plenerze. To miejsce, bardzo lubią mieszkańcy śląska. Teren wokół Areny jest zielony i bardzo nowoczesny. W okolicy znajdują się osiedla i park. Ta nowoczesna architektura podoba się zwłaszcza fotografom. Można tam wykonać super sesje w plenerze, w klimacie miejskim. Oprócz tego, do dyspozycji są piękne betonowe schody, mury, elewacyjne szyby, no i podziemny parking na którym też można poszaleć z aparatem. To wszystko bardzo efektownie wygląda w obiektywie. Na co dzień w Arenie znajduje się też centrum wspinaczkowe, prywatne gabinety lekarskie i klub sportowy.

Park im. Tadeusza Kościuszki Katowice

Ten park to zielone serce Katowic o powierzchni 72ha. Nic więc dziwnego, że z chęcią wybieracie się tam na sesje w plenerze. Swoją stylistyką nawiązuje do ogrodów angielskich. Podkreśla to charakter alei róż i kompozycji kwiatowych na klombach i pergolach. Park atrakcyjny jest również po zmroku. Oświetlają go piękne, stylowe latarnie. Swoje początki datuje na rok 1988. W 1925 roku nadano mu imię Tadeusza Kościuszki. Na jego terenie znajdziecie nie tylko piękne walory przyrodnicze, ale kilka ciekawych elementów historycznych m.in. skansen, muszlę koncertową czy drewniany kościółek, który został przeniesiony z innego regionu śląska. Skansen niestety nie przetrwał do dziś, ponieważ spalił się w latach 70. XX wieku. W pewnym momencie park stał się także oazą dla zwierząt. Utworzono tam zagrody, w których były jelenie, sarny, owieczki, a nawet bocian. Oprócz tego w parku znajduje się także 35-metrowa wieża spadochronowa, która była punktem oporu w 1939 roku przed wojskami Wermachtu. Jest aktualnie jedyną zachowaną wieżą tego typu w Polsce. Park ten jest najchętniej odwiedzanym miejscem przez mieszkańców Katowic, ponieważ ma idealną lokalizację. Jest w granicach kilku dzielnic miasta.

Fabryka Porcelany w Katowicach

To kompleks budynków z XIX i XX wieku, który początkowo pełnił funkcję fabryki pasz. Od 1925 przekwalifikowano je na fabrykę porcelany. Bogucicka porcelana po dziś dzień znajduje się w wielu domach. Aktualnie to zrewitalizowana industrialna przestrzeń kulturalno- rozrywkowa w Katowicach. Znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki, gdzie odbywają się koncerty i różne wydarzenia kulturalne. Jest też tam muzeum, hotel i restauracja Prodiż. To industrialne miasteczko w obiektywie spotyka się z nowoczesnością i niezwykłą historią. Wrażenie robią nie tylko budynki starej pracowni, ale również wieża wodna, komin oraz malarnia i wzorcownia. Gdzie przez blisko 100 lat produkowano ceramikę. Na zewnątrz ciekawy układ przestrzenny budynków i przejść. Fabrykę można zwiedzać. Idealne miejsce na industrialną sesję w fabryce, ale i w plenerze.

#śląsktakipiękny dołącz do grupy na Facebooku, załączaj hasztag na Instagramie. Razem Tworzymy społeczność pięknych miejsc na sesje fotograficzne w śląskie!

Wyróżnieni hasztagowicze w lutym:

– Aga @ablazkowphoto

– Nikola @nkantoch

– Sylwia @wobiektywiesylwii

– Kasia @katiemoon.pl

 Zasady wyróżnień znajdziecie tutaj.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl