fbpx

Paulina Niewiadomska

#śląsktakipiękny grupa na fb i hasztag na instagramie, sprawdź to

Park Gródek Jaworzno #śląsktakipiękny

To teren po starym kamieniołomie, który nazywany jest polskimi Malediwami. Wstęp do parku jest bezpłatny i czynny całą dobę. To sprawia, że miejsce to jest dostępne na sesje w plenerze o każdej porze dnia i nocy. W 2 połowie XX wieku na terenie parku znajdowały się wyrobiska cementowni i zakłady dolomitowe. Teren został zalany i z roku na rok pięknieje. Powstają tam ścieżki, altany, miejsca spacerowe. Jest też łąka kwietna oraz centrum nurkowe i Jura park. Turkusowa woda, która otacza to miejsce, sprawia że czujesz się latem, jak na rajskich wakacjach. Park znajduje się w Jaworznie w dzielnicy Pieczyska. Wstęp i parking są darmowe. Często miejsce to jest wybierane na sesje narzeczeńskie lub ślubne. Lokalizacja sprawia, że jesteśmy w stanie tam dotrzeć w 30 min z Katowic i godzinkę z Krakowa.

Cementownia Grodziec

To kolejna na mapie śląska atrakcja industrialna. Stara Cementownia, która mieści się w dzielnicy Będzina. Była to pierwsza cementownia w Polsce. Czasy świetności datuje się na lata 1857- 1955. W 2021 roku miejsce to, zostało wpisane do rejestru zabytków, gdzie można zobaczyć budynki zbiorników szlamowych, silosy z transporterem cementu i wieżę konwojera ( konstrukcja elewatorów cementu). Na ten moment miejsca nie można zwiedzać, ponieważ jest ruiną, ale krajobraz cementowni często wykorzystywany jest przez fotografów. Wybierając się w to miejsce, zaleca się korzystanie z kasków i obuwia ochronnego. Miejsce to jednak jest niebezpieczne, w każdej chwili grozi zawaleniem. Dlatego, jeżeli się tam wybieracie, bądźcie ostrożni i nie wspinajcie się na betonowe konstrukcje.

Szyb Wilson Katowice #śląsktakipiękny

To odrestaurowany budynek dawnej cechowni i łaźni szybu Wilson na terenie dawnej kopalni Wieczorek. Jest to największa prywatna galeria sztuki w Polsce. Wstęp na teren galerii jest bezpłatny. Na miejscu oprócz wystaw dzieł artystycznych organizuje się także koncerty, festiwale, bale, pokazy filmowe, pokazy mody i różne eventy. Galeria czynna jest codziennie od 9 do 19. Ciekawe wnętrza, pięknie prezentują się na sesjach w stylu glamour. Szyb i okoliczne budynki znajdują się w Katowicach.

 

To dzięki Wam odkrywamy, foto sztosy w śląskie, to Wy tworzycie hasztag #śląsktakipiękny i prezentujecie tam swoje dzieła.

 

Wyróżnienia od Pa3linka w kwietniu powędrowały do:

– Karolina @wierdaq

– Natalia @nataliab_foto

– Marta @the.tomato.leaf

– Monika  @fotolifestyle_monikafoltyn

– Malwina @fugace.fotografia

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl