fbpx

Paulina Niewiadomska

#śląsktakipiękny tym razem wychodzimy w plener do parku i nad śląskie jeziorka

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły #śląsktakipiękny

To miejsce o wielkości 226 ha znajduje się na granicy Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Powstało w 1997 roku na terenach po kopalnianych i po hutniczych. Dlatego znajdziemy tam zapadliska, hałdy, zbiorki wodne i nieużytki, a między nimi ścieżki spacerowe i rowerowe. Fajne miejsce na sesje w plenerze z naturą. Wysokie trawy przy zbiornikach wodnych i naturalne brzegi. Jest też kilka graffiti, które znajdują się pod wiaduktami. To wielkie żaby, zjawiskowe dla śmiesznej fotki. Wstęp bezpłatny.

Park Fazaniec

To kolejny uroczy park w okolicy GOP. To 17 ha park na terenie Bytomia, który został wpisany do rejestru zabytków. Park ten wyróżnia zróżnicowane ukształtowanie powierzchni. Co jesienią i wiosną dodaje uroku podczas sesji w plenerze np. narzeczeńskich. W parku znajdziemy wąwozy, w których płyną strumyki, staw, a nawet całkiem płaski teren- łąki. Jest też długa aleja topolowa. Wstęp do parku jest bezpłatny, choć w kartach historii, bywało różnie. W XIX w. Hrabia hodował tam bażanty, a bram parku pilnie strzeżono, nie mogli z niego korzystać nawet miejscowi.

Zbiornik Pogoria III #śląsktakipiękny

To zbiornik popiaskowy z lat 70. XX w. W obrębie zbiornika znajdziemy plażę, ścieżki spacerowe, a także trasy rowerowe. Fajną miejscówką jest też tutaj molo, które przy odrobinie szczęścia i dobrego światła wcale nie prezentuje się gorzej niż te w Sopocie! Jest to miejsce, gdzie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej spędzają swój wolny czas, ale ma też fajne zaplecze gastronomiczne. Polecam na sesje rodzinne, jest tu wypasiony, nowoczesny plac z zabaw z instalacją w formie statku. Gdzie można stworzyć fajne rodzinne ujęcia w plenerze.

To dzięki Wam odkrywamy, te piękne miejscówki w śląskie, to Wy tworzycie hasztag #śląsktakipiękny na Instagramie. Dzięki Wam poznajemy śląskie na nowo!

Wyróżnienia za inspirujące ujęcia od Pa3linka w maju powędrowały do:

– Karoliny @fotolinka_km

– Karoliny @wierdaq

– Natalii @wilczykadr.foto

– Krzysztofa@krzysztof_holderny.fotografia

– Angeliki @janeczek.a

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl