fbpx

Paulina Niewiadomska

rodzina siedzi na kanapie z psem

Kiedy warto wykonać sesję noworodkową w domu?

Sesja noworodkowa w domu jest idealnym pomysłem, kiedy Twoim marzeniem na sesję jest, uchwycenie naturalnego środowiska i codzienności życia z nowym członkiem rodziny. Najlepszym momentem na wykonanie takiej sesji są zazwyczaj pierwsze dwa tygodnie życia dziecka. Wtedy noworodki dużo śpią i łatwiej jest ułożyć je do zdjęć. Pamiętaj, moje sesje są lifestylowe, co oznacza, że fotografuję Was zawsze blisko, razem i naturalnie. Nie ma misek, nienaturalnych póz i zwariowanych, mało komfortowych dla noworodka strojów i gadżetów. Chciałabym także zwrócić uwagę na to, że domowa sesja pozwala na większy komfort dla dziecka i rodzica, a także umożliwia włączenie do zdjęć osobistych akcentów, takich jak np. dekoracje pokoju dziecka. Fajnym akcentem podczas sesji noworodkowej jest także obecność rodzeństwa.

CZY JEST BEZPIECZNE STWORZENIE PROFESJONALNEJ SESJI NOWORODKOWEJ W DOMU?

Warto zwrócić uwagę na słowo profesjonalne. Tak, profesjonalna sesja noworodkowa w domu jest całkowicie bezpieczna. Nie polecam robić sesji na własną rękę. Bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem podczas fotografowania noworodków. Unikamy pozycji wymuszających. Wszelkie, ewentualne rekwizyty powinny być miękkie i bezpieczne. Jeżeli nie jestem czegoś pewna, nie zgadzam się. Nie eksperymentuję. Pozwalam rodzicom podejmować decyzje. Nie wykraczam poza ich granice. Ważne jest również, aby utrzymywać ciepłą temperaturę w pomieszczeniu, ale unikać przegrzewania dziecka. Wszelkie pozycje noworodka powinny być naturalne i wygodne dla dziecka. Podczas sesji noworodkowej w domu warto także zadbać o przestrzeń psychiczno- fizjologiczną dla noworodka i jego rodziców.

W jaki sposób można włączyć rodzeństwo i rodziców do sesji noworodkowej w domu, aby stworzyć piękne wspomnienia?

Kluczem do włączenia rodziców i rodzeństwa w sesję noworodkową jest stworzenie spokojnego, naturalnego otoczenia, które ułatwia spontaniczne i pełne czułości interakcje, tworząc niezapomniane i pełne emocji zdjęcia. Pierwszym krokiem jest przygotowanie wszystkich uczestników, co obejmuje wybranie spójnych, ale wygodnych ubrań, które nie odciągają uwagi od głównego tematu, czyli noworodka. Optymalny wybór to stonowane, pastelowe kolory lub proste wzory. Podczas sesji ważne jest, aby tworzyć naturalne i spontaniczne interakcje między członkami rodziny. Na przykład, starsze rodzeństwo może delikatnie trzymać noworodka lub dać mu delikatny pocałunek na czoło. Te chwile pokazują więź między rodzeństwem. Rodzice mogą przytulić dziecko lub położyć je delikatnie na ramionach, co podkreśla opiekuńczą naturę relacji. Ważne jest także, żeby stworzyć ujęcia noworodka z każdym z członków rodziny. Piękna sesja noworodkowa w domu pod postem. Zachęcam do inspiracji.

Post a Comment

Fotografia to moja miłość.

Tę miłość zobaczysz na mom Instagramie, gdzie codziennie staram się wrzucać backstage sesji i wszystko, co związane z moją pracą.

Choć mówi się, że gdy praca jest Twoją pasją, to tak jakby nie przepracować ani jednego dnia! <3

Instagram

@pa3linka

Bądź na bieżąco!

hello@paulinaniewiadomskaphotography.pl